رشد 83 درصد استفاده از اپ گالری هواوی در یک سال اخیر؛ دستاورد بزرگی برای هواوی

appgallery.jpg

به دنبال تحریم‌های آمریکا علیه هواوی و عدم امکان استفاده‌ی موبایل‌های این شرکت از سرویس‌های گوگل، هواوی فروشگاه اپلیکیشن AppGallery را ارائه کرد که حالا رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

همانطور که می‌دانید مدت‌هاست که هواوی درگیر تحریم‌های سخت آمریکاست. در این بین اما هواوی شکست را نپذیرفته تلاش کرده است تا همه چیز را بومی سازی کند. AppGallery یکی از نتایج حاصل از همین تلاش‌های هواوی است. درواقع AppGallery فروشگاه اپلیکیشن مخصوص به هواوی است که عملاً جایگزینی برای گوگل پلی به حساب می‌آید. به عبارتی به دنبال تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، گوشی‌های هواوی دیگر از سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) پشتیبانی نمی‌کردند و هواوی باید به دنبال راهی برای رفع این مشکل می‌بود.

حالا مدت‌هاست که هواوی سخت در تلاش است تا اکوسیستم این فروشگاه اپلیکیشن را بهبود دهد و با معرفی قابلیت‌های جدید، تجربه‌ی کاربران در استفاده از آن را ارتقاء دهد. در ابتدا این فروشگاه اختصاصی اپلیکیشن هواوی، تنها در چین در دسترس بود اما به مرور در دسترس مردم سراسر دنیا قرار گرفت.

حالا AppGallery شامل هزاران اپلیکیشن و بازی برای کاربرانش است. بنا به آخرین اخبار، در تاریخ 1 مارس، هواوی داده‌هایی را با محوریت تعداد کاربران اکتیو این برنامه، به صورت عمومی در دسترس قرار داده است. به گفته ریچارد یو، موسس هواوی، اپلیکیشن AppGallery بیش از 530 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و گسترش این اپلیشک نبه صورت سالانه، با 83 درصد رشد همراه است. به ادعای او، اپلیکیشن‌های درون اپ گالری در سال 2020 به تعداد 384 میلیارد بار دانلود و نصب شده است. وی همچنین اشاره کرده است که 2.3 میلیون توسعه دهنده، در حال توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایلی برای اپ گالری هستند که این تعداد، نسبت به سال 2019 با 77 درصد رشد همراه بوده است. ضمناً تا پایان سال 2019 بیش از 1 میلیون کاربر در 25 کشور، از اپ گالری استفاده می‌کردند اما حالا کاربران این برنامه به 42 میلیون رشد پیدا کرده است. از طرفی اپلیکیشن‌های درون اپ گالری در یک سال اخیر دو برابر شده‌اند.

از طرفی به تازگی گزارش شده است که هواوی واسط کاربری EMUI 11 را آماده کرده و نسخه‌ی استیبل آن در چین ارائه شده است که این آخرین نسخه از واسط کاربری، در کل بیش از 100 میلیون بهبود را به خود دیده است که این یک نقطه اتکای بسیار مهم به حساب می‌آید.

بعلاوه هواوی تایید کرده است که گام بعدی در ارتقاء نرم افزاری، سیستم عامل هارمونی او اس را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد که امکان ارتقاء دستگاه‌های قدیمی‌تر را فراهم می‌کند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: huaweicentral


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر