تقلب هواوی در ثبت تصاویر با دوربین DSLR به جای دوربین موبایل برملا شد

IMG_20200421_165042.jpg

پس از مشخص شدن اینکه هواوی از تصاویر ثبت شده با دوربین DSLR به جای دوربین گوشی‌هایش، در ویدیو تبلیغاتی استفاده کرده است، این کمپانی از کاربرانش عذرخواهی کرد.

هواوی همواره در حوزه دوربین گوشی‌های هوشمند قدرتمند عمل می‌کند و همواره شاهدیم که گوشی‌های پرچمدار هواوی در صدر جدول رده بندی معتبر DxOMark قرار دارند. با این وجود چند باری شاهد شیطنت‌های از سمت هواوی بوده‌ایم که عکس‌های گرفته شده با دوربین‌های DSLR را به جای عکس‌های ثبت شده با دوربین گوشی‌های خود حاد زده است.

پیشتر این تقلب را در خصوص قابلیت‌های دوربین نوا 3 دیده بودیم و حالا هم تقلب دیگری از این کمپانی برملا شده است.

درواقع هواوی برای تبلیغ مسابقه عکاسی با گوشی‌های خود، ویدیویی را از عکس‌های چشم نواز ثبت شده با گوشی‌هایش منتشر کرده بود اما حالا فاش شده است که تعدادی از این عکس‌های نه با گوشی، بلکه با دوربین DSLR ثبت شده‌اند.
این تقلب را شخصی به نام Huapeng Zhao متوجه شده است که دو سال قبل در مسابقه عکاسی با آیفون IPPAWARDS برنده شده بود وی با دیدن ویدیو تبلیغاتی هواوی متوجه می‌شود که دو مورد از عکس‌ها برایش آشناست و با بررسی آن‌ها متوجه می‌شود که این دو تصویر با دوربین DSLR نیکون D850 گرفته شده‌اند نه با دوربین گوشی‌های هواوی. جالب است بدانید که قیمت این دوربین تقریبا 3000 دلار است.

این دو تصویر توسط شخصی به نام Su Tie ثبت شده است که گویا سال گذشته هم همین شخص تصاویری را به نام دوربین میت 20x ثبت کرده بوده اما بعدا مشخص شده که این تصاویر هم با دوربین نیکون DSLR گرفته شده بودند.

هواوی اما بعد از این افشا، ضمن عذرخواهی از کاربرانش، این مسئله را اشتباه و سهل انگاری در علامت گذاری تصاویر توسط ادیتور اعلام کرده است. این کمپانی توضیح داده است که ویدیو منتشر شده تنها جنبه تشویقی برای کاربران داشته اما هواوی این ویدیو را ویرایش کرده و عنوان ثبت تصویر با گوشی را از آن حذف کرده است.

این ماجرا و تکرار چندین باره آن، بی شک ذهن کاربران را نسبت به این برند چینی منفی خواهد کرد. جای تعجب اینجاست که هواوی از نظر بهترین دوربین گوشی همواره در صدر بوده است و واقعا دلیلی برای چنین تقلب‌های وجود ندارد.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر