گلایه برخی کاربران iOS 14 از مشکل خالی‌شدن سریع باتری

Untitled-1.jpg

تعداد کثیری از کاربران آیفون و اپل واچ ادعا می‌کنند که با نصب iOS 14 و watchOS 7 باتری دستگاهشان زودتر خالی می‌شود. شرکت اپل نیز در پاسخی کوتاه گفته که گوشی را ریستور کنید.

زمانی ‌که به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل جدید را دریافت می‌کنید در بیشتر اوقات ممکن است باگ‌هایی ناخواسته وجود داشته باشد و حتی کار با گوشی را برای کاربران سخت کند. براساس آنچه که شنیده می‌شود، در جدیدترین آپدیت سیستم‌عامل اپل برای گوشی‌های این شرکت و ساعت‌های هوشمند، باگ های بسیاری به وجود آمده است. تعداد کاربران زیادی هفته‌هاست که در تمامی شبکه‌های اجتماعی شکایت‌های خود را به اشتراک می‌گذارند.

کاربران شکایات خود را در رابطه با iOS 14 و watchOS 7 در زمینه‌های از‌دست‌رفتن داده‌های ورزشی و بازنشدن اپلیکیشن‌های سلامتی‌محور داده‌اند تعداد کاربرانی هم بوده‌اند که گزارش‌های غیردقیق درباره‌ی داده‌های ذخیره‌شده در دستگاهشان داده‌اند. اما مهم‌ترین اتفاقی که iOS 14 و watchOS 7 دستگاه های کاربران را درگیر خود کرده؛ افزایش سرعت خالی شدن باتری آیفون‌ها و اپل واچ‌ها است. بالاخره شرکت اپل به این گزارشات واکنش نشان داده و در بخشی از وب‌سایت راه حلی را منتشر کرده و آموزش داده که چندان ساده نیست و کاربران باید راه سختی را در پیش گیرند.

شرکت توییتر در بررسی اعلام کرده که کاربرانی که در این شبکه اجتماعی شکایت کرده‌اند بیشتر با مشکل خالی شدن باتری روبه‌رو شده‌اند، یکی از کاربران در توییتر پستی را منتشر کرده و نوشته: اگر تاکنون به‌روزرسانی iOS 14 را نصب نکرده‌اید، از‌این‌پس نصبش نکنید. سرعت خالی‌شدن باتری (پس از نصب سیستم‌‌عامل‌های جدید) باورنکردنی است؛ در طول یک ساعت درصد شارژ باتری از 90 درصد به 3 درصد باتری کاهش پیدا می‌کند. البته باید گفت که مشکل باتری تمامی دستگاه‌ها تا این حد نیست، اما آن چیزی که پیداست این است که مشکل کاهش قدرت باتری به‌صورت گسترده تمامی کاربران را درگیر کرده است.

اپل برای رفع این نواقص به‌روزرسانی کوچکی منتشر کرده؛ اما این به‌روزرسانی هیچ یک از این مشکلات را از بین نبرده است. بعداز این اتفاقات اپل بیانه‌ای منتشر کرده و خاطر نشان کرده که اگر با دو یا تعداد بیشتری از این مشکلات روبه‌رو شدید، ارتباط بین اپل واچ و آیفون را قطع کنید و آن‌ها را Unpair کنید، سپس از تمامی داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعد تمامی اطلاعات خود را از آیفون خود پاک کنید، نسخه پشتیبان خود را در آی‌کلاد ذخیره کنید تا بتوانید داده‌ها را به آیفون و اپل واچ برگردانید.

البته این را باید بگوییم که هیچ راهی برای برگرداندن داد‌های ورزشی شما وجود ندارد. اپل به کاربران می‌گوید که اگر می‌خواهند داده‌هایشان از بین نرود حتما دستورالعمل فوق را انجام دهند. ناگفته نماند که مشکل خالی‌شدن باتری در iOS 14 برای تمامی کاربران پیش نیامده است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: theverge

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر