بهتر است همین حالا اپلیکیشن Shareit را حذف کنید

اپلیکیشن shareit.jpg

اپلیکیشن Shareit به واسطه‌ی دسترسی‌هایی که دارد، یکی از اپلیکیشن‌های خطرناک برای گوشی به حساب می‌آید که به گفته‌ی محققان امنیتی بهتر است سریع‌تر آن را از روی گوشی اندرویدی خود حذف کنید.

اگر جز کاربران اندروید هستید، بدون شک روزهای طلایی اپلیکیشن Shareit را به خاطر دارید، روزهایی که انتقال فایل را با سرعت بسیار زیادی نسبت به بلوتوث تجربه می‌کردیم. حالا اما از آن روزها بسیار گذشته است و تصمیمات و سیاست‌های shareit هم دیگر مانند قبل نیست.

وضعیت اپلیکیشن Shareit حالا به نوعی است که شاید بهتر باشد در همین لحظه، آن را از روی گوشی خود پاک کنید زیرا بر اساس گزارشاتی که از طرف سازمان Trend Micro منتشر شده است، اپلیکیشن Shareit با دریافت مجوزهای بسیاری از کاربر، امکان دسترسی به اطلاعات او را پیدا می‌کند. درواقع این اپلیکیشن به دوربین، میکروفون و حافظه داخلی دسترسی خواهد داشت. حتی از جمله دسترسی‌های این اپلیکیشن می‌توانیم به حذف سایر اپلیکیشن‌ها توسط Shareit، ایجاد حساب کاربری به صورت خودکار و... اشاره کنیم. همچنین گفته می‌شود که Shareit به تمامی اطلاعات شبکه دسترسی خواهد داشت و یکی از بهترین گزینه‌ها برای هکرهاست که بتوانند بدون دردسر، به هر گونه اطلاعاتی روی گوشی شما دسترسی داشته باشند. حتی امکان نصب بدافزار روی گوشی، به واسطه‌ی این اپلیکیشن هم وجود دارد.

البته باید اشاره کنیم که اپلیکیشن‌های زیادی هستند که چنین دسترسی‌هایی را از کاربر می‌گیرند اما مشکل Shareit اینجاست که توسعه دهندگان این اپلیکیشن شرایطی را فراهم نکرده‌اند که اجازه دسترسی برنامه به فایل‌های حساس را ندهد. همین موضوع باعث می‌شود تا هکرها به سادگی امکان ایجاد کَش جعلی برای اپلیکیشن‌های مختلف را داشته باشند که این کَش می‌تواند شامل کدهای مخرب هم باشد.

نکته‌ی دیگر در خصوص این اپلیکیشن، داشتن یک فروشگاه اپلیکیشن در دِل خود برنامه است. از این رو این احتمال وجود دارد که برنامه‌های درون این فروشگاه ایراد امنیتی داشته باشند و امنیت کاربران با نصب این برنامه‌ها، به خطر بیفتد.

تا به این لحظه هنوز shareitShareIt نسبت به این خبر واکنشی از خود نشان نداده و به نظر می‌رسد که فعلا خبری از به روطروز رسانی نیست. از این رو شاید بهتر باشد تا زمان عرضه‌ی یک به روطروز رسانی که مشکلات کنونی آن را مرتفع می‌کند، این برنامه را از روی گوشی خود پاک کنید.

https://www.zoomit.ir/security/368290-shareit-android-vulnerabilities/

منبع خبر: xda-developers


9 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

masoud

سه شنبه, 05 اسفند 1399

جایگزین های این برنامه چیست

پاسخ

زکریا

سه شنبه, 05 اسفند 1399

صد هزار بار به همه گفتم کو گوش شنوا هزار بار از گوشی حذف کردم دوباره رفتند نصب کردند
Sharemi استفاده کنید یا از shareme هم میشه استفاده کرد البته تفاوت در حرف آخر است یکی e دارد آن یکی I
Sharemi بنظرم بهتره و تبلیغات ندارد اما قبلاً ساده‌تر بود الان پیچیده شده اما خیلی خیلی بهتر از بقیه است من همشون رو نصب و تست کردم sharemi بهتر بوده

پاسخ

مایلم پنهان باشم تا ابدیت

سه شنبه, 05 اسفند 1399

نرم افزار Xender

یا

نرم افزار Zapya

گزینه مناسبی برای جایگزین

شریت هستند و حتی خیلی بهتر از شریت

موفق باشید

پاسخ

سید

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

گمان میکنم نویسنده این مطلب ، تنها قصد ترساندن مردم را داشته و اطلاعات را از خودش در آورده!
1) "حذف سایر اپلیکیشن‌ها توسط Shareit" :
اگر گوشی شما روت نباشد هیچ برنامه ای دسترسی حذف کردن برنامه های دیگر را ندارد، پس حذف اپلیکیشن ها توسط شیرایت حرف نادرستی هست.
2) "امکان ایجاد کَش جعلی برای اپلیکیشن‌های مختلف" :
حافظه داخلی یک قسمتی مربوط به محل ذخیره کش و اطلاعات خاص برنامه ها دارد که توسط هیچ برنامه دیگری قابل دسترسی نیست ، یعنی حتی اگر شما همه دسترسی ها را به شیریت بدی باز هم اندرویدت اجازه نمیده شیریت به فایل های کش برنامه های دیگه دسترسی داشته باشه، اونوقت چطور میتونه کش جعلی بسازه من نمیدونم
نویسنده مطلب لطفا یکم مطالعه بفرمایید

پاسخ

علی

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

واقعا شیریت برنامه ی روی اعصاب و بدیه.باید حتما به اینترنت وصل باشی و کلی هم تبلیغ بهت نشون می ده.پیشنهاد من برنامه ی شیرمی هست

پاسخ

اینتل

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

مهمتر از اون تمام اپ های ایرانی هستن

پاسخ

مهدی ق.

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

من که خیلی وقته رفتم zapya از وقتی که zapya دوباره گوگل پلی برگشته واقعا غوغا کرده زمین تا آسمون اپلیکشنش فرق کرده و واقعا ارزش داره دوباره امتحانش کنید

پاسخ

اسماعیل

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

shareit رو لنوو ساخت اما به شرکت چینی دیگری فروخت و اونم اینطوری نابودش کرد

پاسخ

Dariush

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

6سالهِ همه دارن میگن از اپ های چینی استفاده نکنین، این هم سندی دیگر !

پاسخ

ثبت نظر