دومین بانک بزرگ جهانی، ارزش بیت کوین را تا 146 هزار دلار پیش بینی کرد

بیت کوین.jpg

با توجه به رشد چشم گیر بیت کوین در این روزها، احتمالاً آینده بیت کوین برای شما هم سوال است. حالا باید بگوییم که JPMorgan، دومین بانک بزرگ جهانی، ارزش بیت کوین را در دراز مدت تا 146 هزار دلار پیشبینی کرده است.

بیت کوین پس از خوابی حدوداً 3 ساله، دوبار در سربالایی رشد قرار گرفته است و رشدی عجیب و تند را دنبال می‌کند تا جایی در همین لحظه‌ی نگارش این مطلب، ارزش بیت کوین به بالای 35 هزار دلار رسیده است. حالا اما شرکت آمریکایی JPMorgan Chase پیش‌بینی می‌کند که ارزش بیت کوین در طولانی مدت به 146 هزار دلار رسیده و به عنوان رقیبی برای کلاس دارایی طلا تبدیل شود.

در حال حاضر بیت کوین دارای بازار سرمایه‌ای به ارزش 575 میلیارد دلار است که برای رسیدن به ارزش بازار سرمایه‌ی طلا، باید رشد 4.6 برابری را تجربه کند. درواقع برای رسیدن به چنین جایگاهی، از نظر تئوری ارزش هر بیت کوین باید به 146 هزار دلار برسد. به عبارتی اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، سرمایه داران و شرکت‌ها انگیزه‌ی کافی برای سرمایه گذاری روی بیت کوین را پیدا خواهند کرد.

البته تحلیل‌گران و محققان معتقدند که روند جایگزینی طلا با بیت کوین، یک روند سریع نخواهد بود و اگرچه ارزش 146 هزار دلاری برای بیت کوین پیش‌بینی می‌شود اما بدون شک این ارزش، چیزی نیست که برای امسال مورد انتظار باشد و یک هدف بلند مدت است.

نواسانات ارزش بیت کوین را در همین چند روز گذشته هم می‌توانیم ببینیم. برای نمونه در روز دوشنبه، ارزش بیت کوین بعد از رسیدن به 34 هزار دلار، با سقوط 17 درصدی مواجه شد که بیشترین میزان افت آن از ماه مارس تا به امروز است. با این حال مجدداً شاهد رشد این رمز ارز بودیم. به هر ترتیب آنچه واضح است، این است که ارزش بیت کوین فعلاً روند ثابت نخواهند داشت.

در این بین افراد و موسسات بزرگی مانند Paul Tudor Jones و Scott Minerd و Stan Druckenmiller هستند که به سرمایه گذاری روی بیت کوین علاقه نشان داده‌اند و حتی برخی شروع به سرمایه گذاری کرده‌اند. این در حالی است که عده‌ای رشد عجیب بیت کوین را به واسطه‌ی خرید مردم عادی و عملاً سیاست وال‌ها می‌دانند.

نمودار رشد بیت کوین.jpg
نمودار رشد بیت کوین -

پیشبینی ارزش بیت کوین در اوایل سال 2021

این سوالی است که بی شک در ذهن بسیاری از افراد است. حالا تحلیل‌گران و استراتژیست‌ها معتقدند که پیشبینی ارزش بیت کوین برای سال 2021 واقعاً چالش برانگیز است. درواقع ممکن است که به دلیل هجوم آوردن مردم به خرید بیت کوین در شرایط کنونی، ارزش آن بین 50 هزار تا 100 هزار دلار هم بشود اما چیزی که مسلم است این است که این قیمت پایدار نخواهد بود.

شما چه پیشبینی از آینده‌ی نزدیک بیت کوین دارید؟

اخبار مرتبط:

اعتراض ماینرها در برابر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ من قاچاقچی نیستم

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: bloomberg

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر