ال جی از ماسک مجهز به فن با قابلیت تصفیه هوا رونمایی کرد

Untitled-1.jpg

ال‌جی در این روزهای کرونایی ماسکی را ساخته که با فن‌های کوچک خود هوا را به زیر این ماسک هدایت می‌کند. این ماسک بیشتر برای پرستاران و پزشکان مناسب است چرا که این عزیزان در طول روز از ماسک استفاده می‌کنند.

ال‌جی برای اولین بار است که محصولی را قبل از رونمایی اهدا می‌کند. این ماسک به کادر درمان یکی از بیمارستان‌های سئول در کره اهدا شده است اما هنوز به شکل انبوه تولید نشده است.

در وبسایت TechRadar، اطلاعات کاملی از این ماسک منتشر کرده که به آن اشاره خواهیم کرد. فن‌های موجود در این ماسک بر اساس فشار هوای موجود، فعال می‌شوند و با تنفس انسان، هوای تازه‌ای به داخل ماسک هدایت خواهد شد اما در هنگام بازدم این فرایند متوقف می‌شود. این فیلترها در هر دو سمت ماسک قرار دارند که قابل تعویض نیز هستند.

LG-donates-electronic-masks-to-Severance-Hospital-1-w600.jpg
-

وزن سبک این ماسک جالب توجه است چرا که فقط 120 گرم وزن دارد و برای استفاده طولانی مدت باعث احساس خستگی نخواهد شد. ال‌جی بدنه خارجی این ماسک را از پلاستیک و بدنه داخلی را از سیلیکون ساخته است.

در این ماسک همان‌گونه که گفته شد دو فیلتر وجود دارد که این فیلتر H13 HEPA قابل تعویض است. این بخش مشخصات ماسک بسیار جذاب است، چراکه زیر این فیلترها، فن‌هایی وجود دارد که با هوش‌مصنوعی می‌تواند دم و بازدم انسان را تشخیص دهد و مقدار سرعت خود را افزایش دهد تا هوای بیشتر وارد ماسک شده و از کمبود اکسیژن و مشکلات تنفسی جلوگیری کند.

اگر شما از این ماسک‌ها در طول روز 6 ساعت استفاده کنید، طول عمر ماسک شما یک ماه خواهد بود، به گفته ال‌جی این فیلترها تا ۹۹.۹۵ درصد مانع از ورود نانوذرات خواهد شد که به خوبی می‌تواند از شما مراقبت کند. در نهایت باید بگوییم شما به ازا دو ساعت شارژ کامل این دستگاه، هشت ساعت می‌توانید از این ماسک استفاده کنید.

اخبار مرتبط:

سامانه هوش مصنوعی تشخیص ماسک در شیراز طراحی شد


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: techradar

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر