از 20 دی ماه دیگر از ویندوز 8.1 پشتیبانی نخواهد شد

windows8.1.JPG

مایکروسافت می‌خواهد از ماه آینده میلادی برای کاربران ویندوز 8.1 پیغام‌هایی ارسال کند تا به آن‌ها اطلاع رسانی کند که این سیستم‌عامل از تاریخ 20 دی ماه 1401 دیگر پشتیبانی نخواهد شد.

از پنج سال پیش یعنی سال 2016 این غول فناوری یعنی مایکروسافت، پشتیبانی از ویندوز 8 را پایان داد، اما به پشتیبانی از ویندوز 8.1 تا ژانویه 2023 ادامه می‌دهد. با این وجود، مایکروسافت برای ویندوز‌ 8.1 به‌روزرسانی امنیتی توسعه‌یافته (ESU) منتشر نخواهد کرد، بنابراین کسب‌و‌کارها مجبور خواهند بود تا بدون به‌روزرسانی‌های امنیتی، از این سیستم عامل استفاده کنند.

قبلا نیز مایکروسافت برای برای پایان پشتیبانی از ویندوز 7 چنین اقدامات و اعلاناتی ارسال کرده بود. با این وجود، کاربران ویندوز 8.1 باید سیستم عامل یا سیستم خود را ارتقا دهند. مایکروسافت اطلاع‌رسانی کرده که اکثر دستگاه‌هایی که از ویندوز‌ 8.1 پشتیبانی می‌کنند، به دلیل مشخصات مورد نیاز، از ویندوز‌ 11 پشتیبانی نمی‌کنند.

photo_2022-06-24_15-06-00.jpg
-

ویندوز 8 رویکرد جدیدی را پیش گرفته بود و مایکروسافت در آن نسخه سنتی دسکتاپ و دکمه Start را تا حد زیادی کنار گذاشته بود که این تغییر چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفت. در این شرایط، ویندوز 8‌.1 به عنوان به‌روزرسانی جدیدی برای ویندوز‌ 8‌ معرفی شد که در آن دکمه Start یک بار دیگر به همان شیوه سابق بازگشته بود.

علی‌رغم پیشرفت‌های ارائه شده در ویندوز‌ 8‌.1، بسیاری از کاربران و حتی خود ردموندی‌ها تمایل دارند تا دوران ویندوز 8‌ را فراموش کنند. با این وجود، سال 2015 ویندوز 10 منتشر شد که در آن بسیاری از مشکلات نسخه قبلی کاملا کنار گذاشته شده بودند و در ویندوز 11 بسیاری از مشکلات سیستم عامل مایکروسافت در چند دهه گذشته، کنار گذاشته شدند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر