مایکروسافت دسترسی و اجازه دانلود ویندوز 10 و 11 را به کاربران روس گرفت

windows.JPG

ظاهراً روس‌ها دیگر نمی‌توانند نسخه جدید ویندوز 10 و 11 و دیگر ابزارهای نصب و دانلود را در اختیار داشته باشند. البته هنوز مایکروسافت اطلاعات دقیقی از این اخبار و اطلاعات منتشر نکرده است.

در ابتدا این خبر توط روس‌ها و یکی از خبرگزاری‌های روس به نام TASS آن را اعلام کرد. سپس این خبر در توییتر بسیار بین کاربران دست به دست شد. براساس گزارش‌های منتشر شده در صورت تغییر آی‌پی به کشور روسیه هم نمی‌توان به ویندوز 10 و 11 و همچنین ابزارهای مختلف آن دسترسی پیدا کرد و کاربران با خطای 404 مواجه می‌شوند.

حتی برخی از کاربران اطلاع داده‌اند که اگر بخواهند فایل‌های ISO ویندوز 10 و 11 را از سایت رسمی مایکروسافت دانلود کنند، با پیغام " مشکلی در درخواست شما وجود دارد" روبه رو می‌شوند:

1-71.jpg
-

کاربران روس می‌توانند «Windows 11 Media Creation Tool» دانلود و نصب کنند اما امکان اجرای آن نیز روی سیستمشان وجود ندارد و کاربران پیغام 0x80072F8F-0x20000 را دریافت می‌کنند که می‌گوید بنابر دلایل نامشخصی، این ابزار نمی‌تواند روی سیستم‌تان اجرا شود.

2-48.jpg
-

کاربران در روسیه می‌گویند زمانی که آی‌پی خود را تغییر دهند، دوباره امکان دانلود ویندوز برای آن‌ها فراهم می‌شود و می‌توانند فایل‌های مدنظرشان را از وب‌سایت مایکروسافت دانلود کنند. اگرچه روسیه استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی را محدود کرده، اما برای کاربران مجازاتی درنظر نگرفته است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: bleepingcomputer

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر