موش و گربه بازی سونی و مایکروسافت در تعیین قیمت PS5 و Xbox series X

PS5.jpg

اگر شما هم منتظر اعلام قیمت و زمان رونمایی از کنسول‌های بازی باید بگوییم که باید منتظر بازی موش و گربه بین مایکروسافت و سونی باشید زیرا مایکروسافت این بار به دنبال یک نشانه از سمت سونی است.

جنگ بین دو کنسول بازی PS5 و Xbox سری X از همین حالا آغاز شده و در حال شدت گرفتن است. مایکروسافت به تازگی یک مجموعه از عناوین Xbox سری X را از توسعه دهندگان شخص ثالث به اشتراک گذاشته است و همچنین قول داده است تا در آینده هم به صورت منظرم به روز رسانی‌هایی را ارائه دهد. به این ترتیب انتظار داریم که سونی هم در هفته آینده این کار را انجام دهد زیرا طرفداران PS5 به شدت منتظر تعیین زمان رونمایی و قیمت این کنسول بازی هستند.

مایکروسافت به دنبال تقلید از سونی؛ اول سونی باید قیمت را اعلام کند

با این حال شاید باید منتظر خبرهای خوبی در بخش قیمت گذاری نباشید زیرا این بار مایکروسافت احتمالا بخواهید از تاکتیک سونی برای قیمت گذاری استفاده کند. درواقع اگر به زمان معرفی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان برگردید می‌بینید که سونی با اعلام قیمت PS4 بعد از مایکروسافت، یک برگ برنده در دست داشت.

به عبارتی مایکروسافت در کنفرانس E3 سال 2013 اعلام کرد که کنسول بازی خود با نام ایکس باکس وان را با قیمت 499 دلار عرضه خواهد کرد. دقیقا فردای آن روز، سونی قیمت پلی استیشن 4 را 399 دلار اعلام کرد. حالا گفته می‌شود که مایکروسافت امسال و برای معرفی ایکس باکس سری X دقیقا از همین ترفند استفاده خواهد کرد.

پیشنهاد فیسیت: مشخصات PS5 و Xbox X مشخص شد؛ رقابت دو رقیب قدرتمند

پیشبینی قیمت پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X

با وجود اینکه هنوز قیمت این دو کنسول بازی مشخص نیست اما با توجه به مشخصات آن‌ها حدس‌هایی زده می‌شود. درواقع مایکل پچر، یکی از معروف‌ترین تحلیلگران این حوزه، اخیرا پیش بینی کرده است که ممکن است سونی مجبور شود پلی استیشن 5 خود را با قیمت 499 دلار راهی بازار کند و احتمالا کنسول بازی ایکس باکس سری Xهم با قیمت 399 دلار عرضه شود.

او هم معتقد است که مایکروسافت در تعیین قیمت کنسول بازی خود عجله نکرده و ابتدا منتظر اعلام قیمت از سمت سونی خواهد ماند. پچر در خصوص قیمت گذاری سونی و مایکروسافت برای کنسول‌های بازی خود این طور توضیح داده است:

مایکروسافت احتمالا بسیار هوشمندانه عمل کرده و منتظر اعلام قیمت سونی خواهد ماند. با توجه به چیز‌هایی که من می‌بینم، سونی قیمت 500 دلاری را برای پلی استیشن 5 در نظر خواهد گرفت و مایکروسافت ترازنامه بزرگی دارد. اگر مایکروسافت بخواهد قیمت کنسول بازی خود را 100 دلار کمتر از پلی استیشن 5 تعیین کند، برایش 10 میلیون دلار هزینه دارد و این کار را خواهد کرد.

-

وی معتقد است که مایکروسافت تنها منتظر یک علامت از سمت سونی است تا قیمت و تاریخ عرضه کنسول بازی خود را اعلام کند. از آنجایی که این ایام به تعطیلات خواهد خورد، احتمالا این اتفاقات در ماه نوامبر رخ دهد.

وی همچنان معتقد است که ایکس باکس سری X قیمت 400 دلاری خواهد داشت و کاربران با پرداخت 400 دلار، واقعا محصول خوبی را خریداری خواهند کرد.

اخبار مرتبط:

پلی استیشن 5 چهار برابر قدرتمندتر از پلی استیشن 4 خواهد بود

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: express


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر