استراتژی جدید سامسونگ برای جلوگیری از افشای اطلاعات محصولاتش

Untitled-1.jpg

کمپانی سامسونگ برای اینکه بتواند جلوی افشا اطلاعات محصولاتش را بگیرد، مجبور شده تا توافق‌نامه‌ای با شرکایش به امضا برساند و شرایط را برای شرکا سخت‌تر کند.

همیشه غول‌های بزرگ صنعتی و تکنولوژی درگیر افشا اطلاعات محصولات خود هستند و سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. عموما آن‌ چیزی که زیاد با چشمان خود دیده‌ایم، مشخصات گوشی‌های هوشمند و گجت‌ها و دیگر محصولات این شرکت است که زودتر از زمان اصلی فاش می‌شوند. اگر شما نیز فردی باشید که اخبار تکنولوژی را زیاد دنبال کنید، می‌دانید که پس از انتشار شایعه‌ای، به‌سرعت همه از آن مطلع می‌شوند. این مسئله تقریبا برای تمام دستگاه‌های معرفی‌شده در ۱۱ آگوست از‌جمله گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی زد فولد ۳ و حتی گلکسی بادز ۲ صادق بود.

وب‌سایت رسمی فون‌آرنا گزارشی منتشر کرده و گفته که کمپانی سامسونگ از این وضعیت راضی نیست و دیگر ناامید شده است تا این اتفاقات به وقوع نپیوندد؛ به‌همین‌دلیل، از اوایل سال جاری برای هر رسانه‌ای که اطلاعات محصولات سامسونگ را افشا یا از تصاویر فاش‌شده آن‌ها استفاده کنند، نامه اخطار ارسال می‌‌کند. با‌این‌حال، اخیرا این شرکت حرکت قانونی غیرمنتظره دیگری انجام داده است تا بتواند هرچه بیشتر از افشای اطلاعات محصولات آینده‌اش جلوگیری کند. روشی که سامسونگ پیش گرفته منعقد کردن قرارداد با شرکای تولید‌کننده قطعات است تا اخبار محرمانه به بیرون درز پیدا نکند.

توافق‌نامه جدید ممنوعیت کارکردن کارکنان جدید در بخش تولید قطعات سامسونگ را شامل می‌شود. همچنین طبق این استراتژی جدید، هر زمان کارمندی از شرکت‌های مذکور خارج شود و در کمتر از یک‌ سال سراغ کار‌کردن برای رقبای سامسونگ برود، غول فناوری کره‌جنوبی از این مسئله باید مطلع شود.

اگرچه سامسونگ سابقه محدودکردن کارکنانش برای اطمینان از همکاری‌نکردن آن‌ها با رقبا را دارد، این اولین بار است که شرکت مذکور چنین سیاستی را به شرکایش نیز تحمیل می‌کند. سامسونگ برای نقض هر یک از این دو بند، مجازات سنگینی در نظر گرفته است که از ۸۵ هزار دلار شروع می‌شود.

قراردادهای جدید به همه شرکای سامسونگ تحمیل نمی‌شود، بلکه تنها شرکایی موظف‌اند از آن پیروی کنند که عمیقا در تولید نیمه‌هادی‌ها و سایر اجزای فنی این شرکت دخیل هستند. این بدان‌معنا است که تنها برخی از شرکت‌های ژاپنی و زیرمجموعه‌های شرکت‌های بین‌المللی در کره‌جنوبی به پیروی از استراتژی جدید موظف‌اند. برخلاف سایر کشورها که به‌نظر می‌رسد از سختی شرایط جدید شکایت کرده‌اند، اکثر شرکت‌های کره‌جنوبی و ژاپن موافقت کرده‌اند توافق‌نامه جدید را امضا کنند.

احتمالا همه این تلاش‌ها به اختلاف اخیر سامسونگ با Mujin Electronics، شریک سابق خود، مربوط باشد که در تلاش بود اسرار فناوری غول فناوری کره‌جنوبی را برای یکی از رقبای چینی فاش کند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: PhoneArena

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر