سامسونگ تولید گوشی‌های خود را تا 30 میلیون دستگاه کاهش می‌دهد

samsung.JPG

براساس گزارش‌های منتشر شده، قرار است که کمپانی سامسونگ تولید 310 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال 2022 را به 280 میلیون دستگاه کاهش دهد. البته تولید 280 میلیون دستگاه نیز بسیار زیاد است اما چیزی که جلب توجه می‌کند عقب نشینی و کاهش تولید سامسونگ است.

وبسایت SamMobile، گزارش داده که بازسازی اقتصاد جهانی در دوران پساکرونا کندتر از میزان انتظار بوده و همین دلیل کافی است تا کمپانی سامسونگ مجبور به واکنش شود تا برای جبران بخشی از خسارت‌های خود از اهداف تعیین شده تولیدی برای سال 2022 عقب‌نشینی کنند.

در ادامه این گزارش آمده که فشار تورم روی مشتریان باعث شده تا تمامی افراد در رابطه با مخارج‌شان محتاط شوند و از سوی دیگر جنگ میان روسیه و اوکراین نیز کمکی به بهتر شدن این شرایط نمی‌کند.

بدین ترتیب سامسونگ نیز در نهایت تصمیم گرفته که از طریق کاهش 30 میلیونی تولید گوشی هوشمند در سال 2022، با این شرایط مقابله کند.

galaxy-s22-header-20220225-scaled.jpg
-

البته باید گفت که این مشکلات فقط برای سامسونگ نیست در این میان اپل نیز در حال طی کردن مسیر مشابهی است. این کمپانی هم به نظر می‌رسد که تولیدات خود در سال جاری، به شکل خاص تولید آیفون SE جدید را تا 20 درصد کاهش داده است.

با این حال تصمیم سامسونگ در زمینه کاهش تولیدات مانند اپل تنها مختص یک سری یا یک مدل خاص نیست و تمامی تولیدات از میان‌رده‌های اقتصادی تا گزینه‌های پرچمدار را در بر خواهد گرفت.

در پایان بد نیست به این مورد نیز اشاره کنیم که در حال حاضر نرخ تورم در برخی بازارهای کلیدی در بالاترین میزان خود قرار دارد و به عقیده تحلیلگران این امر علت اصلی دور شدن مشتریان از بازار بوده است، بدین ترتیب آنها نیز درست مثل کمپانی‌های بزرگ تا حد امکان از مخارج اضافی خود کاسته‌اند، امری که می‌تواند حتی به کاهش فروش محصولات اقتصادی بازار هم منتهی شود.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر