سامسونگ به‌دلیل گمراه‌کردن مشتریان گوشی‌های هوشمند خود ۹٫۸ میلیون دلار جریمه شد

samsunga.JPG

کمپانی سامسونگ به دلیل ادعاهای نادرست در رابطه با قابلیت برخی از گوشی‌های هوشمند و گمراه کردن مشتریان خود در تبلیغات این شرکت، به پرداخت 9.8 میلیون دلار جریمه محکوم شده است.

کمپانی سامسونگ در استرالیا به دادگاه رفته و به دلیل گمراه کردن مشتریان خود، در رابطه با یکی از ویژگی‌های گوشی‌های هوشمند سری گلکسی خود، با اتهاماتی مواجه شد و اکنون نیز باید میلیون‌ها دلار جریمه پرداخت کند.

براندن مورفی، قاضی دادگاه فدرال استرالیا مدتی پیش به سامسونگ دستور داده بود که در مدت 30 روز گذشته 14 میلیون دلار استرالیا معادل 9.8 میلیون دلار آمریکا باید به عنوان جریمه پرداخت کند. علاوه‌براین، سامسونگ باید ۱۴۰ هزار دلار به‌عنوان هزینه‌ی دادرسی به کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده‌ی استرالیا بپردازد. این کمیسیون به‌مدت چهار سال تحقیقاتی در این‌ زمینه انجام داده است تا به نتیجه برسد.

Galaxy-S8-Plus-Featured-1920x1226.webp
-

کمپانی سامسونگ به دلیل گمراه کردن مشتریان خود در رابطه با گوشی‌های هوشمند و ادعای مقاومت آب برخی از سری‌های گلکسی امروز جریمه شده است. به‌گزارش Gizmochina، ادعاهای نادرست سامسونگ درباره‌ی مقاومت برخی گوشی‌های این شرکت دربرابر آب در ۹ آگهی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ مطرح شده‌ است. مدل‌هایی که مشمول این ادعا می‌شوند عبارت‌اند از:‌گلکسی A7 2017، گلکسی A5 2017، گلکسی S7 Edge، گلکسی S7، گلکسی S8، گلکسی S8 Plus و گلکسی نوت ۸. درحال‌حاضر سامسونگ بحثی درباره‌ی پرداخت مبلغ جریمه ندارد.

این جریمه که به کمپانی سامسونگ تحمیل شده به دلیل استفاده از گوشی‌های هوشمند این شرکت در استخرها و آب دریا بوده که مشکلاتی برای دارندگان آن‌ها به‌وجود آورده است. با این وجود مدل‌های معرفی شده فقط مقاومت در مقابل پاشش آب دارند و در تبلبغات گفته شده که نمی‌توان آن‌ها را در آب قوطه ور کرد. علاوه‌براین، سامسونگ در یکی از آگهی‌های خود نشان می‌دهد گوشی‌های این شرکت حتی پس از خیس‌شدن می‌توانند شارژ شوند؛ فرایندی که درواقع به درگاه شارژ گوشی آسیب می‌رساند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: Gizmochina

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر