قرار است اسپیس ایکس اوایل 2023 سنگین‌ترین ماهواره تاریخ را به فضا بفرستد

spacaX.JPG

کمپانی اسپیس ایکس می‌خواهد سال آینده سنگین‌ترین ماهواره زمین‌ایستا (Geostationary)را بعد از چندین و چند تاخیر پیش آمده، به مدار کره زمین پرتاب کند.

یکی از مشتریان اسپیس ایکس با نام «اکو استار» اوایل ماه جاری میلادی بود که اعلام کرد تحویل ماهواره مورد انتظار ژوپیتر 3 توسط شرکت ماهواره‌سازی مکسار که قرار بود نزدیک به پایان سال جاری پرتاب شود، با تاخیر مواجه شده است.

گفتنی است که اکو استار پیش از این نیز در ماه اسفند اعلام کرده بود سیستم Hughes Network این شرکت، اسپیس ایکس را برای پرتاب ماهواره زمین‌ایستا و ارتباطاتی ژوپیتر 3 انتخاب کرده است، هرچند تاخیرهای مداوم مکسار در تحویل ژوپیتر 3 سرانجام تاریخ پرتاب سه ماهه چهارم از سال 2022 را به سه ماهه اول از سال 2023 تغییر داد.

براساس اعلام رسمی مکسار، ماهواره ژوپیتر 3 وزن 9.2 تنی خواهد داشت که بسیار بسیار سنگین‌تر از تخمین‌های اولیه 5,817 کیلوگرمی خواهد بود.

in-early-next-year-a-spacex-falcon-heavy-will-launch-the-greatest-satellite-in-history.jpeg
-

سنگین‌ترین محموله‌ای که تاکنون توسط اسپیس ایکس به فضا منتقل شده، ماهواره زمین‌ایستا و تجاری تل‌استار 19V در سال 2018 بوده که وزنی برابر با 7076 کیلوگرم داشت. رکوردی که ظاهرا کمتر از یکسال دیگر شکسته خواهد شد.

در پایان باید گفت که ماهواره فوق سنگین ژوپیتر 3 با پوشش دادن آمریکای شمالی، جنوبی، کانادا و مکزیک می‌تواند پهنای باندی برابر با 500 گیگابیت بر ثانیه را فراهم کند. همچنین پرتاب این غول عظیم الجثه ارتباطاتی در سال آینده یکی از 10 ماموریت فالکون هوی از زمان فعلی تا سال 2025 را شامل خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: interestingengineering

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر