دونالد ترامپ ممکن است شبکه اجتماعی مخصوص خودش را بسازد

Untitled-1.jpg

مشاور ارشد ترامپ، جیسون میلر، اعلام کرده است که احتمال این وجود دارد که در آینده نزدیک بستری برای شبکه اجتماعی مخصوص دونالد ترامپ ایجاد شود و شاهد انتشار این رسانه اجتماعی باشیم.

نزدیک به دو ماه از حمله طرفداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا می‌گذرد، اکثر شبکه‌های اجتماعی و سیستم‌های بزرگ جهانی و حتی سیستم‌های بانکی، ترامپ را به دلیل تشویق به خشونت طرفدارانش، تحریم و یا حساب او را مسدود کرده‌اند. این اتفاق به معنای ممنوع بودن فعالیت ترامپ در شبکه‌های اجتماعی بود. گویا اکنون او تصمیم گرفته تا این ممنوع الفعالیت بودن خود را کنار بگذارد و بتواند با طرفداران و مردم صحبت کند و حرف‌هایش را به گوش همه برساند.

در گفت و گویی که مشاور ارشد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا، جیسون میلر، با شبکه SkyNews استرالیا داشته، اعلام کرده است که این احتمال وجود دارد که ترامپ بستر رسانه‌ای خود را ایجاد خواهد کرد.

در ادامه میلر گفته است که جلسه‌های مهمی با برخی از مدیران سیستم‌عامل‌ها داشته‌ایم تا بتوانیم زیر ساخت رسانه اجتماعی خود را فراهم کنیم.

اگر از خودتان سوال می‌پرسید که چرا در اخبار ایالت متحده دیگر گزارشات خشم‌آوری منتشر نمی‌شود باید بگوییم که به دلیل ممنوعیت صحبت کردن دونالد ترامپ با مردم مهم‌ترین دلیل این اتفاق است، شرکت‌های بزرگی به مانند فیسبوک و اینستاگرام تنها یک هفته پس از آغاز سال میلادی جدید یعنی سال 2021 به دلیل نقض مکرر سیاست این شرکت‌ها، فعالیت ترامپ را ممنوع اعلام کردند.

بعد از روی کار آمدن جو بایدن تمامی حساب‌های دونالد ترامپ به حالت تعلیق در آمد و حساب‌هایی که مربوط به ریاست جمهوری و کاخ سفید بود نیز به جو بایدن انتقال داده شد. اسنپ چت دیگر شرکتی بود که بعد از پایان رسایت جمهوری ترامپ به کل حساب او را حذف کرد. دیگر شرکتی که با ترامپ بد رفتاری کرد توییتر بود که او را از فعالیت محروم کرد. ترامپ نیز در جواب این اتفاقات گفت که مردم در حال ترک کردن این شبکه‌ها هستند چرا که دیگر ترامپ دیگر در آن‌ها فعالیت ندارد.

ig-fb-twit-on-phone.png
-

او گفته است که در شبکه اجتماعی توییتر اتفاقات خوبی نمی‌افتد و مردم از اینکه حساب من مسدود شده ناراحت‌ هستند و میلیون‌ها نفر در حال ترک از این رسانه اجتماعی هستند. فقط من این موضوع را درک نکردم مردم نیز متوجه شدند که پشت پرده کمپانی توییتر چه می‌گذرد.

در مقابل این اتفاقات اپلیکیشن پارلر اعلام کرد که به ترامپ 40 درصد سهامش را خواهد فروخت و بستر آزادی بیان را برای او فراهم خواهد کرد؛ دیگر راجب این مسئله در هیچ رسانه‌ای گفت و گو نشد، اما گفته می‌شود که ترامپ از این موضوع استقبال کرده ولی به دلیل کنترل سرورهای اپلیکیشن پارلر متوجه شده که این برنامه کنترل میزان ترافیک دریافتی را نخواهد داشت به همین دلیل این پیشنهاد رد شده است.

هنوز نه میلر و نه ترامپ در رابطه با پلت‌فرم شبکه اجتماعی خود بیشتر صحبت نکرده‌اند به همین دلیل باید صبر کنیم و منتظر بمانیم تا ببینیم این اتفاق چگونه رقم خواهد خورد.

به نظر نمی‌رسد که ترامپ کار راحتی را پیش رو داشته باشد چرا که در زمان ریاست جمهوری خود کمپانی‌هایی به مانند تیک‌تاک هواوی و بسیاری از شرکت‌ها دیگر از تصمیمات وی بسیار متضرر شدند و به همین دلیل راه را برای پیشرفت و قدرت نمایی ترامپ باز نخواهند گذاشت.

نظر شما چیست فکر می‌کنید ترامپ موفق به ساخت شبکه اجتماعی خود می‌شود؟ ایا می‌تواند در این زمینه موفق عمل کند و کاربران زیادی را جذب اپلیکیش خود کند؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: makeuseof

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

اینتل

سه شنبه, 05 اسفند 1399

دمش گرم دوست کتلت ساز ما

پاسخ

Dariush

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

عالی، معدود افرادی در تاریخ ظهور میکنند که رک و رو راست به حرف هایشان عمل میکنند.

پاسخ

ثبت نظر