نسخه دسکتاپ ویکی پدیا بعد از ده سال بازطراحی می‌شود

Untitled-1.jpg

ویکی‌پدیا وبسایتی نزدیک به بیست سال است به کاربران خود خدمت‌ رسانی می‌کند و از بین میلیون‌ها کاربر که از این مرکز داده استفاده می‌کنند، هر کدام به دنبال جستوجوی موضوعات خود بودند. اما حالا این شرکت تصمیم گرفته‌ است تا بعداز گذشت 10 سال، طراحی نسخه دسکتاپ خود را با تغییراتی مثبت روبه‌رو کند تا مخاطبان بتوانند تجربه کاربری بهتری داشته باشند.

این شرکت در رابطه با تغییراتی که قرار است ایجاد کند، تصاویر و توضیحاتی را منتشر کرده است. در نسخه جدید قابلیتی که در اولویت قرار گرفته این است که کاربران به راحتی و سرعت بیشتر بتوانند به مطالب مورد نظر خود دست پیدا کنند.

1011px_Collapsible_sidebar___wikidata_fr___GIF_2.gif
-

در نسخه جدید قرار است که مرور و خواندن صفحات راحت‌تر و بهتر شود که دیگر کاربر نیازی به اسکرول کردن صفحه نداشته باشد. سرتیترهای موضوعات مختلف به شکل نوار کشویی قرار خواهند گرفت که بالای هر مطلب مرتبط جای می‌گیرند. در نتیجه این کار کاربر می‌تواند با انتخاب تیتر مرتبط مطلب مورد نیاز خود را پیدا کند که فقط با یک کلیک بر روی آن متن، جستجو به سرانجام می‌رسد.

به دنبال این تغییرات تقریبا تمامی محتواهایی که با موضوع سرچ کاربران ارتباطی ندارد به راحتی حذف می‌شوند. در نسخه دوباره طراحی شده، ضمن اینکه دسترسی کاربران به موضوعاتی که دنبالش هستند راحت‌ترشده، تغییر زبان نیز بسیار کار ساده و راحتی شده که فقط با یک کلیک می‌توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. این تغییرات حتی سایز لوگو را عوض کرده و بسیار این لوگو کوچک شده است.

638px-Header_Logo_reconfiguration_-_commons_pt_-_GIF.gif
-

شرکت ویکی پدیا در پستی که منتشر کرده اعلام کرده است که این تغییرات پله پله و آرام انجام خواهد شد و در مرور زمان این تغییرات کامل می‌شود، در ادامه گفته شده است که هر کدام از این ویژه‌گی‌ها قبل از پیاده سازی توسط برخی از کاربران به صورت آزمایشی، تست و بررسی می‌شود تا در صورت وجود مشکل و نیاز طراحی کامل‌تر شود . به نظر می‌رسد تا پایان سال 2021 کار بازطراحی نسخه دسکتاپ ویکی پدیا به پایان برسد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: theverge

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر