مایکروسافت ویندوز 10 را بسته به کاربرد کاربر، شخصی سازی می‌کند

شخصی سازی ویندوز 10.jpg

استفاده از ویندوز 10 بسته به کاربرد شما از آن، برای گیمینگ، استفاده در مدرسه، استفاده‌ی خانگی و... شخصی سازی می‌شود.

افراد مختلف با اهداف متفاوت از کامپیوتر خود استفاده می‌کنند اما حالا مایکروسافت در تلاش است تا ویندوز 10 را به نحوی بهینه سازی کند که بسته به نوع نیازی که دارید، سیستم کارایی بهتری را ارائه دهد. درواقع به تازگی در وبلاگ مربوط به ویندوز اینسایدر، پستی منتشر شده است که نشان می‌دهد در آینده، هنگام آپدیت یا نصب ویندوز 10، با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که از شما می‌خواهد کارهایی که با سیستم انجام می‌دهید را مشخص کنید.

ویندوز 10 را شخصی سازی کنید.jpg
صفحه ای که برای شخصی سازی ویندوز 10 نمایش داده میشود -

اگر چنین قابلیتی را در ویندوز 10 خود مشاهده کردید، باید بدانید که مایکروسافت در حال تست این موضوع است اما نگران نباشید زیرا فعلا هیچ تغییری در تنظیمات سیستم شما رخ نخواهد داد. به واسطه‌ی این تغییر، می‌توانید مشخص کنید که سیستم را برای کارهای مدرسه استفاده می‌کنید تا امکاناتی مانند یادداشت برداری در اختیارتان قرار بگیرد، یا اینکه مشخص کنید که از سیستم برای گیمینگ استفاده می‌کنید تا تنظیمات شخصی سازی شده‌ی خودتان را داشته باشید و... .

اگر شما هم جز دسته افراد تست کننده این قابلیت باشید، این ویژگی در زمان ریست یا نصب مجدد سیستم عامل، به صورت پاپ آپ برای شما نمایش داده می‌شود.

در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری درخصوص این ویژگی‌ جدید در ویندوز 10 در دست نیست و باید منتظر بمانیم تا نتایج تست آن مشخص شود.

آموزش کاربردی:

نحوه‌ی پاک کردن تاریخچه‌ی فعالیت‌ها در ویندوز 10

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: engadget


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر