چگونه اکانت فیسبوک را حذف کنیم؟

facebook.jpg

اگر به هر دلیلی تصمیم می‌گیرید اکانت فیسبوک خود را برای همیشه یا به طور موقت حذف کنید، این مقاله به شما راهنمایی می‌کند.

در سال ۲۰۱۸، وقتی اطلاعات پروفایل ۵۰ میلیون نفر از کاربران فیسبوک در اختیار کمبریج آنالیتیکا قرار گرفت، بسیاری از افراد تصمیم به ترک فیسبوک و حذف حساب‌هایشان به طور موقت یا دائمی گرفتند. از زمان ظهور توییتر و پس از آن اینستاگرام و تیک‌تاک، فیسبوک برای بسیاری از افراد فقط یادآوری از زمان‌های خوبی بوده که در آن‌جا وقت خوشی را سپری می‌کردند.

اگر احساس می‌کنید که باید اکانت خود را موقتاً یا برای همیشه حذف کنید، این مقاله از طریق مراحل مختلف این فرآیند را برای شما توضیح می‌دهد. اگر همین احساس را در مورد اینستاگرام دارید، مقاله دیگری نیز به شما در حذف حساب اینستاگرام به صورت موقت و دائمی کمک می‌کند.

حذف اکانت فیسبوک به راحتی از حذف اکانت واتس‌آپ متفاوت است، اما مراحل آن نیز پیچیده نیست. در این مقاله، نحوه حذف اکانت فیسبوک را به دقت بررسی می‌کنیم.

حذف موقت اکانت فیسبوک:

در گذشته، فیسبوک به عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب شناخته می‌شد و اکثراً اطلاعاتی در آن داشتیم که نمی‌خواهیم برای همیشه از دست بدهیم. در چنین مواقعی، حذف موقت اکانت فیسبوک به عنوان گزینه‌ای مناسب مطرح می‌شود. در حین غیرفعال بودن حساب کاربری، اطلاعات شما حفظ می‌شود و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید با ورود مجدد به حسابتان دسترسی پیدا کنید. نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

1- ابتدا اپلیکیشن فیسبوک را باز کنید و روی نماد سه‌خط یا همبرگر کلیک کنید.

2- به بخش "Setting & Privacy" بروید و سپس "Setting" را انتخاب کنید.

3- حالا روی "Account Center" کلیک کنید و به "Personal details" بروید.

11111.jpg
-

4- در بخش "Account ownership and control"، سپس "Deactivate or deletion" را انتخاب کنید.

5- در این مرحله، حساب کاربری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

6- دو گزینه حذف و دی‌اکتیو اکانت را پیش رو خواهید داشت. برای حذف موقت اکانت، "Deactivate account" را انتخاب کنید.

7- پس از انتخاب "Continue"، رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کرده و دوباره روی "Continue" کلیک کنید.

8- در ادامه، فیسبوک از شما خواسته می‌شود در میان گزینه‌های موجود دلیل غیرفعال‌کردن حساب خود را انتخاب کنید.

9- در مرحله آخر، تنها کافی است روی "Continue" کلیک کنید تا از فیسبوک خارج شوید و حساب شما به حالت غیرفعال درآید.

22222.jpg
-

حذف دائمی اکانت فیسبوک:

پیش از اینکه تصمیم نهایی خود را در مورد حذف دائمی اکانت فیسبوک بگیرید، بهتر است بدانید که پس از حذف توسط فیسبوک، حساب کنونی شما نمی‌

تواند بازیابی شود. برای حذف دائمی اکانت فیسبوک، ابتدا مراحل اولیه را مانند روش غیرفعال کردن پیش ببرید و سپس به مراحل زیر عمل کنید:

  1. در صفحه "Deactivate or deletion"، این بار گزینه "Delete account" را انتخاب کنید.
  2. در این‌جا فیسبوک از شما می‌خواهد دلیل حذف حسابتان را انتخاب کنید و بر روی "Continue" کلیک کنید.
  3. در مرحله بعد، فیسبوک باز هم با ابزار تأسف از شما خواهد پرسید که در صورت داشتن نگرانی‌های امنیتی، آیا می‌خواهید کمک شما را در این زمینه ارائه دهد یا خیر. با انتخاب "Continue" به مرحله بعد بروید.
33333.jpg
-

4. در این بخش، فیسبوک نکات مهمی را تذکر خواهد داد؛ از جمله آنکه پس از حذف امکان بازیابی حساب وجود ندارد و اگر می‌خواهید، می‌توانید به جای حذف حساب، از گزینه دی‌اکتیو استفاده کنید تا همچنان به مسنجر دسترسی داشته باشید و چت‌هایتان از دست نروند. همچنین، به شما امکان ذخیره تصاویر و پست‌های موجود در حسابتان در دستگاه خود را می‌دهد.

5. پس از بررسی این نکات، رمز عبور خود را وارد کرده و روی "Continue" کلیک کنید.

6. در نهایت، تنها کافی است روی "Delete profile" کلیک کنید.

با توجه به اطلاعاتی که فراهم کردید، فیسبوک پس از ۳۰ روز فرایند حذف را شروع خواهد کرد و در این مدت می‌توانید حساب خود را مجدداً فعال کنید. اما پس از این مدت، حساب به طور دائمی حذف خواهد شد.

444444.jpg
-

حذف اکانت فیسبوک با لینک مستقیم:

حذف اکانت فیسبوک با استفاده از لینک مستقیم یک روش ساده‌تر برای حذف اکانت فیسبوک است. قبل از انجام این کار، ابتدا از طریق مرورگر گوشی یا رایانه‌تان وارد حساب فیسبوک خود شوید، سپس لینک زیر را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید:

https://www.facebook.com/help/delete_account

با وارد کردن این پیوند در مرورگر دسکتاپ، با صفحه‌ای مشابه آخرین تصویر مواجه خواهید شد. در این‌جا نیز مانند روش قبل، فیسبوک به شما اجازه می‌دهد اطلاعات خود را ذخیره کنید تا بعداً به آن‌ها دسترسی داشته باشید یا صرفاً برای غیرفعال کردن مسنجر و از دست دادن چت‌ها، از حذف حساب منصرف شوید و به جای آن آن را دی‌اکتیو کنید.

با انتخاب "Delete account"، حساب شما برای همیشه حذف خواهد شد.

faceebook-delete-account-64e21646a76590f15c129b8b.webp
-

بازیابی اکانت فیسبوک پس از حذف:

همان‌طور که اشاره شد، پس از انجام مراحل حذف حساب، فیسبوک پس از گذشت ۳۰ روز فرایند حذف را آغاز خواهد کرد؛ از این رو، در طول این مدت می‌توانید مجدداً به حساب خود وارد شوید تا فیسبوک از حذف حساب شما صرف‌نظر کند.

برای بازیابی اکانت فیسبوک پس از حذف، نیازی به کار خاصی نیست. فقط باید مانند همیشه نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کرده و به حساب خود وارد شوید.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: فیسیت

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر