با هوش مصنوعی تقلید صدا کن؛ با صدای افراد مشهور حرف بزن!

voice ai.jpg

ابزارهای هوش مصنوعی تقلید صدا می‌توانند به تولیدکنندگان محتوا کمک کنند تا به آسانی‌تر از گذشته ویدیو و پادکست ایجاد کنند. البته برخی از کاربران نیز به منظور سرگرمی از این سرویس‌ها استفاده می‌کنند. در ادامه، به معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تقلید صدا پرداخته خواهد شد.

هوش مصنوعی تقلید صدا چیست؟

هوش مصنوعی می‌تواند با در اختیار داشتن نمونه‌ای از صدای یک فرد، اقدام به بازسازی آن کند. این بازسازی ممکن است در قالب تبدیل صدایی به صدای دیگر یا خواندن یک متن با صدای مورد نظر باشد. با وجود پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه هوش مصنوعی، هنوز این ابزارها نمی‌توانند صدایی کاملاً بی‌نقص و مشابه ایجاد کنند؛ اما همچنان به عنوان گزینه‌های ساده و کاربردی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱. سرویس Murf.ai

Murf.ai یکی از بهترین ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در زمینه ارائه خدمات صوتی است. این ابزار می‌تواند به تقلید صدا با هوش مصنوعی کمک کند. از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به تبدیل صدا، تبدیل متن به صوت و امکان شخصی‌سازی صداهای کلون شده اشاره کرد. اعضای تیم‌ها هم می‌توانند در قالب پروژه‌های مشترک روی فایل‌ها همکاری کنند و از صدای HD نیز پشتیبانی می‌شود.

Murf.ai

با آپلود کردن نمونه‌های صدای مورد نظر در Murf.ai، می‌توانید سمپل کلون‌شده اختصاصی در اختیار داشته باشید و حتی آن را ذخیره کنید تا در استفاده‌های آتی نیازی به بارگذاری نمونه‌ها نباشد. طرح رایگان در این سرویس قابل دسترسی است؛ اما اغلب امکانات پیشرفت‌های و قابلیت‌های کاربردی آن، تنها با اشتراک پولی در دسترس قرار می‌گیرد.

۲. هوش مصنوعی تقلید صدا Descript

سرویس Descript به‌عنوان یک ابزار ویرایش صوتی و ویدیویی فعالیت می‌کند که می‌تواند با استفاده از نمونه‌های صوتی آپلودشده، اقدام به تبدیل متن به صدا کند. کاربران با استفاده از قابلیت Overdub می‌توانند سمپل صدای خود را درون این سرویس ذخیره کنند تا در استفاده‌های بعدی، متن‌ها را با همان صدا خوانند.

هوش مصنوعی تقلید صدا Descript

کاربران می‌توانند در طرح رایگان از برخی امکانات Descript بدون پرداخت هزینه استفاده کنند؛ اما برای بهره‌مندی از ویژگی‌های کامل، باید به سراغ طرح پولی بروند.

۳. هوش مصنوعی تقلید صدا Fliki

هوش مصنوعی تقلید صدا Fliki

سرویس Fliki نیز مانند عنوان قبلی، قادر به تبدیل متن به صدای دلخواه کاربران است و از آپلود نمونه صدا جهت دستیابی به صوت دلخواه پشتیبانی می‌کند. بیش از ۱۸۰۰ صدا با لحن مشابه انسان، پشتیبانی از ۷۵ زبان و ۱۰۰ گویش از دیگر ویژگی‌های این سرویس هستند که موجب شده است تا به گزینه‌ای محبوب برای تولیدکنندگان محتوا تبدیل شود. در طرح رایگان این سرویس، امکان تقلید صدا با استفاده از هوش مصنوعی وجود ندارد و تنها کاربران طرح پولی می‌توانند به قابلیت گفته‌شده دسترسی داشته باشند.

۴. سرویس Play.HT

سرویس Play.HT

استودیوی صوتی مجازی Play.HT، امکانات متنوع و پیشرفته‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که هوش مصنوعی کلون‌کردن صوت نیز در میان آنها به چشم می‌خورد. بانک صدا با بیش از ۹۰۷ نمونه بسیار واقعی در کنار پشتیبانی از لحن و احساسات، در میان مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس مذکور قرار دارند. کاربران با آپلود کردن نمونه‌ای از صدای خود، می‌توانند سمپل اختصاصی در Play.HT داشته باشند. در شروع کار، استفاده از این ابزار هزینه‌ای در پی نخواهد داشت؛ اما برای ادامه باید به سراغ طرح‌های پولی ارائه‌شده بروید.

۵. هوش مصنوعی تقلید صدا Voice.ai

تغییر صدا voice cloning

سرویس Voice.ai که در گذشته در مطلب «بهترین ابزارهای تغییر صدا با هوش مصنوعی؛ صداتو تغییر بده!» نیز به آن پرداخته بودیم، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقلید صدا با هوش مصنوعی به صدای افراد مشهور در بازی‌ها و پلتفرم‌های ارتباطی به شمار می‌رود. استفاده از Voice.ai بسیار آسان است و خبری از تبدیل متن به صوت نیست؛ بلکه به شکل مستقیم، تبدیل صوت به صوت دلخواه را انجام می‌دهد. شروع استفاده از این سرویس رایگان است؛ اما برای ادامه باید اقدام به پرداخت هزینه کنید.

۶. سرویس Voicemod

ai voice

آخرین گزینه در این لیست، هوش مصنوعی تقلید صدا Voicemod است که مانند عنوان قبلی، می‌توان از آن به عنوان یک هوش مصنوعی تقلید صدای افراد معروف نیز بهره گرفت. در این هوش مصنوعی یک بانک غنی از صداهای آماده وجود دارد که می‌توان از آنها در استریم‌ها و بازی‌ها بهره گرفت. لطفاً توجه داشته باشید که استفاده از این ابزارها باید با رعایت اخلاقیات و قوانین مربوط به حقوق مالکیت معنوی انجام شود.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: murf.ai

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر