توصیه اپل: آیفون خیس‌شده خود را داخل کیسه برنج قرار ندهید

rice iphone.jpg

به‌نظر می‌رسد آیفون‌های جدید، اگرچه مقاومت خوبی در برابر آب دارند، اما در صورت ورود آب به منافذ گوشی، ممکن است آسیب ببینند.

یکی از راه‌حل‌هایی که به‌طور معمول توسط منابع معتبر ایرانی و خارجی توصیه می‌شود، قراردادن گوشی خیس درون کیسه برنج است تا آب آن خشک شود. با این حال، اپل با اظهارات دیگری مخالفت کرده و بیان کرده است که این اقدام ممکن است به آیفون آسیب برساند.

در بخش پشتیبانی وب‌سایت خود، اپل توصیه‌هایی را برای رفع مشکل آیفون یا لوازم جانبی خیس شده ارائه کرده است که ممکن است باورهای رایج را زیر سؤال ببرد. این شرکت اعلام کرده که بهتر است آیفون خیس را درون کیسه برنج قرار ندهید، زیرا این کار ممکن است باعث نفوذ ذرات برنج به داخل آیفون شده و به آن آسیب برساند. به جای این روش، اپل راه‌حل‌های جایگزینی را پیشنهاد می‌دهد.

به‌طور مطابق با توصیه‌های اپل، در صورت خیس شدن آیفون یا لوازم جانبی آن، ابتدا هر گونه کابل یا لوازم جانبی متصل به آن را جدا کنید و سپس تا زمانی که گوشی به‌طور کامل خشک نشده است، آن را به هیچ کابل برقی متصل نکنید.

WET-IPHONE1.jpg.webp

در مرحله بعد، گوشی را به گونه‌ای در دست بگیرید که کانکتور و منافذ اسپیکر به سمت پایین باشند، سپس با آرامی آن را تکان دهید تا مایعات اضافی خارج شوند. سپس آیفون را در یک محیط خشک با جریان هوای ملایم قرار دهید. پس از حداقل ۳۰ دقیقه، کابل لایتنینگ یا USB-C را به آیفون متصل کنید. اگر هنوز هشداری نشان دهد، این نشان می‌دهد که مایعی هنوز درون کانکتور یا زیر پین‌های کابل وجود دارد. در این صورت، باید آیفون را تا یک روز در محیط خشک با جریان هوا قرار دهید.

پس از گذشت یک روز، می‌توانید آیفون را به شارژر وصل کنید. ممکن است تا ۲۴ ساعت زمان ببرد تا آیفون به‌طور کامل خشک شود.

همچنین، اپل به چند کار اشتباه هم اشاره می‌کند که هرگز نباید در مواقع خیس شدن گوشی یا لوازم جانبی آن انجام دهید، از جمله:

  • استفاده از منابع حرارتی خارجی یا هوای فشرده برای خشک کردن.
  • قرار دادن جسم‌های خارجی مانند سوابق پنبه‌ای یا دستمال کاغذی درون کانکتور.
  • قرار دادن آیفون در کیسه برنج.

    اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: support.apple

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر