شانزدهمين نمايشگاه الكامپ و تلكام شيراز، آغاز به كار كرد

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 18 مرداد 96 ساعت: 18:11:26

شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز، سه شنبه ۱۷ مرداد ۹۶ با حضور مسئولین و فعالان صنعت فناوری اطلاعات استان فارس در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس واقع در شهرک گلستان شیراز افتتاح شد.

اگرچه زمان بازدید این نمایشگاه قرار بود که از ساعت ۱۷ شروع بشود اما تا یک ساعت پس از شروع زمان بازدید اولین روز نمایشگاه همچنان بیشتر غرفه‌ها مشغول آماده سازی بودند و در این مدت تنها چند غرفه مانند ایرانسل، آسیاتک، مبین نت و رایتل مشغول ارایه خدمات به بازدید کنندگان بودند.

 

 

 

سرانجام در ساعت ۱۸:۲۵ مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز در انتهای سالن حافظ با قرائت آیاتی از قرآن شروع شد. در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، در مورد برگزاری نمایشگاه در چهار سالن مختلف نمایشگاه و نحوه قرار گرفتن غرفه‌ها در این چهار سالن توضیحاتی را ارائه کرد. عبدالناصر اسکندری، مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس پس از معرفی حامیان نمایشگاه از برگزاری مسابقات روباتیک و بازی‌های کامپیوتری در حاشیه این نمایشگاه خبر داد.

سخنرانی اسکندری برای میهمانان در ابتدای آیین بازگشایی نمایشگاه

سخنرانی اسکندری برای میهمانان در ابتدای آیین بازگشایی نمایشگاه

 

در قسمت بعدی از آیین بازگشایی شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز، شجاعان، رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک و مشاور وزیر کشور به سخنرانی پرداخت. شجاعان با بیان نکاتی در مورد تاثیر صنعت فناوری اطلاعات در بهبود توانمند سازی، تولید باکیفیت، کاهش قیمت تمام شده محصولات و افزایش سرعت ارایه خدمات، به اهمیت این صنعت در اقتصاد کشور اشاره کرد. او در ادامه صحبت‌هایش در رابطه با نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز گفت که در حال حاضر بالغ بر ۸۰ درصد شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات در تهران مشغول فعالیت هستند و فعالیت این صنعت نباید به یک محدوده جغرافیایی خاص محدود باشد و برگزاری نمایشگاه‌های الکامپ در شهرهای دیگر میتواند به از بین رفتن این محدودیت کمک کند.

سخنرانی شجاعان برای میهمانان در آیین بازگشایی نمایشگاه

سخنرانی شجاعان برای میهمانان در آیین بازگشایی نمایشگاه

 

پس از پایان صحبت‌های رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک، دکتر موسویان، رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پشت تریبون حاضر شد. موسویان در ابتدای صحبت‌هایش پس از توصیف روند پیشرفت روز افزون صنعت فناوری اطلاعات در دنیا به مطرح شدن و رشد IOT یا اینترنت اشیا پرداخت و گفت که با افزایش کاربری اینترنت اشیا نیاز به پشتیبانی از IPv6 یا IP نسخه ۶ در آینده‌ای نزدیک احساس میشود و فرآهم آوردن زیرساخت‌های لازم هم اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

سخنرانی موسویان در آیین بازگشایی نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز

سخنرانی موسویان در آیین بازگشایی نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز

 

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به برنامه ملی هویت شناسی و محتوا شناسی پرداخت و گفت که برای به رسمیت شناختن مالکیت معنوی و مادی محتوای تولید شده در رسانه‌های دیجیتال، محتوا باید دارای «نشان» باشد. به گفته موسویان در حال حاضر ۴۳هزار وب سایت و ۱۱هزار کانال تلگرامی در کشور دارای «نشان» هستند و هویت مالک آن‌ها کاملا مشخص است و مالکیت محتوای تولید شده توسط آن‌ها به رسمیت شناخته میشود. در واقع «نشان» در فضای مجازی مانند شابک برای کتاب است. موسویان در انتهای صحبت‌های خود از کاربران و فعالان فضای مجازی درخواست کرد که جهت دریافت «نشان» برای پایگاه‌هایی که از طریق آنها محتوا تولید و منتشر میکنند اقدام کنند.

سخنرانی دکتر موسویان، رییس مرکز فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سخنرانی دکتر موسویان، رییس مرکز فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

اجرای دو آهنگ زنده توسط نوید نیک کار برنامه‌ای بود که برای رفع خستگی میهمانان پس از سه سخنرانی درنظر گرفته شده بود. پس از سخنرانی دکتر موسویان، نوید نیک کار مقابل میهمانان قرار گرفت تا به اجرای تصنیف خوشه چین و آهنگ شیراز بپردازد. طولانی شدن مراسم افتتاحیه باعث پراکنده شدن برخی از میهمانان و ترک سالن افتتاحیه شده بود.

اجرای زنده نوید نیک کار در آیین بازگشایی نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز

اجرای زنده نوید نیک کار در آیین بازگشایی نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز

 

پس از اجرای نوید نیک کار، آخرین سخنرانی توسط رحمانی، رییس کمیته راهبردی الکامپ فارس و معاون استاندار در زمان کمی انجام شد. رحمانی وجه تمایز نمایشگاه الکامپ امسال را نسبت به سال‌های پیشین رشد ۱۴ درصدی شرکت کننده‌ها و حضور تعداد بیشتر کسب و کار‌های صنعت فناوری اطلاعات در این نمایشگاه دانست. او همچنین با عنوان کردن رشد تعداد شرکت‌های دانش بنیان مورد تایید معاونت عالی از ۱ شرکت در سال ۹۳ به ۹۸ شرکت در پایان سال ۹۵ از روند رو به رشد صنعت فناوری اطلاعات در استان فارس خبر داد.

آخرین سخنرانی توسط رییس کمیته راهبردی الکامپ فارس و معاون استاندار

آخرین سخنرانی توسط رییس کمیته راهبردی الکامپ فارس و معاون استاندار

 

پس از پایان سخنرانی‌ها، دکتر موسویان طی مراسمی با بریدن روبان شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز را به طور رسمی افتتاح کرد و پس از آن مسئولین به بازدید از غرفه‌ها پرداختند.

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز توسط دکتر موسویان

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز توسط دکتر موسویان

 

در بین غرفه‌های حاضر در نمایشگاه، آموزشگاه‌های فعال در صنعت رباتیک به همراه دستاوردهایشان و همچنین تولید کننده‌های بازی‌های کامپیوتری به چشم میخورند و توانسته‌اند توجه برخی بازدید کنندگان را به خود جلب کنند.

حضور بازدید کنندگان در نمايشگاه الکامپ

حضور بازدید کنندگان در نمايشگاه الکامپ

 

شرکت‌های فعال در زمینه تجهیزات  قطعات مخابراتی، الکترونیکی و ماشین‌های اداری از دیگر شرکت‌هایی هستند که غرفه‌هایی از شانزدهمین نمایشگاه‌ الکامپ و تلکام شیراز را در اختیار دارند. در کنار آن‌ها از تولید کنندگان سیستم‌های امنیتی و هوشمندسازی نیز میتوان نام برد که در این نمایشگاه حضور دارند.

در کنار شرکت‌های خصوصی مختلف، نهادهای فناوری محور دانشگاهی، مانند پارک علم و فناوری فارس و دانشگاه آزاد شیراز نیز در غرفه‌های مختص به خودشان دستاورد‌هایشان را در این نمایشگاه ارایه میدهند.

تعدادی از نهادهای دولتی نیز، مانند سازمان ثبت احوال و پلیس فتا غرفه‌هایی را در شانزدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز دارند.

 حضور بازدید کنندگان در غرفه اداره کل ثبت احوال استان فارس

حضور بازدید کنندگان در غرفه اداره کل ثبت احوال استان فارس

 

نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز تا ۲۰ مرداد ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس دایر است و علاقه مندان میتوانند از ساعت ۱۷ تا ۲۲ به بازدید از غرفه‌ها بپردازند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید