فیسبوک می‌خواهد از واتس آپ کسب درآمد کند

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 15 شهریور 96 ساعت: 18:08:09

واتس آپ (WhatsApp) با روزانه بیش از یک میلیون کاربر، یکی از پیام‌رسان‌های محبوب در بین مردم جهان است. واتس آپ در ابتدا در سال 2009 کار خود را به‌صورت استارتاپ آغاز کرد. در سال 2014 فسیبوک با پرداخت 22 میلیارد دلار این استارتاپ را خرید. حالا پس از گذشت تقریباً 3 سال از این معامله، فیسبوک درصدد است تا از این پیام‌رسان درآمد داشته باشد.

چندی پیش خبری تحت عنوان اضافه شدن قابلیت حساب‌های تجاری (whatsapp business account) به واتس آپ منتشر شد. بر اساس این خبر، صاحبان کسب‌وکارها می‌توانستند در اپلیکیشن واتس آپ خود علاوه بر حساب شخصی، حساب بیزنسی برای شرکتشان ایجاد کنند.

بنا به گزارش‌ها چندین کمپانی به‌صورت آزمایشی و رایگان در حال استفاده از این قابلیت هستند.

حساب‌های تجاری در اپلیکیشن واتس آپ، امکانی فراهم می‌آورند تا کسب‌وکارها به‌صورت اتوماتیک بتوانند به مشتریان خود سرویس‌دهی کرده و پشتیبانی‌های لازم را انجام دهند. به عبارتی کار پشتیبانی را از طریق این اپلیکیشن پرکاربرد که در دسترس عموم مردم قرار دارد انجام دهد. حتی ساعت کاری خود را تعیین نماید و پیام‌های خارج از زمان کاری را با پیامی خودکار جواب بدهد و … . اطلاعات کامل درباره حساب‌های بیزنسی واتس آپ را از این لینک بخوانید.

فیسبوک کمپانی‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در سراسر دنیا را مورد هدف قرار داده است و در رأس این کمپانی‌ها توجه ویژه‌ای به شرکت‌های هوایی، فروشگاه‌های اینترنتی و بانک‌ها دارد.

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید