بیل گیتس و عذرخواهی درباره مشکل همیشگی Ctrl+Alt+Del

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 2 مهر 96 ساعت: 17:57:13

حتماً شما هم با عملکرد دکمه‌های ترکیبی Ctrl+Alt+Del آشنا هستید. مهم‌ترین کاری که همه‌ی ما با فشردن این سه دکمه انجام می‌دهیم، هنگامی است که کامپیوترمان هنگ کرده است. فشردن هم‌زمان این دکمه‌ها، تسک منیجر (Task Manager) کامپیوتر را برای شما نمایش می‌دهد و با پایان دادن به برنامه‌ای که باعث مشکل شده است، می‌توان کامپیوتر را به حالت عادی درآورد.

این سه دکمه به نحوی روی کیبورد قرار گرفته‌اند که نه تنها به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌ها با یک دست فشرد، بلکه فشردن هم‌زمان آن‌ها هم سخت است.

ترکیب این دکمه‌ها برای اولین بار توسط دیوید بردلی، یکی از مهندسان IBM، برای ریبوت کردن (Reboot) کامپیوترهای این شرکت تعریف شده بود و به کار می‌رفت. اما در ابتدا قرار بود ترکیب این سه دکمه تنها در فرآیند توسعه سیستم‌های این شرکت به کار گرفته شود نه توسط عموم مردم!

بردلی درباره سختی استفاده از این دکمه به صورت هم‌زمان گفته است که: اگرچه من این ترکیب را ابداع کردم اما بیل گیتس، مدیر مایکروسافت بود که آن را مشهور کرد.

هنگامی که از بیل گیتس در مورد فلسفه وجودی ترکیب Ctrl+Alt+Del پرسیده شد، وی اعلام کرد که اگر می‌توانست به عقب برگردد حتماً تنها یک کلید را جایگزین اين کلیدهای ترکیبی می‌کردم. این اولین باری نیست که بیل گیتس از ترکیب این دکمه‌ها اظهار پشیمانی کرده است. در سال 2013 هم او این ترکیب را یک اشتباه خوانده بود. بیل گیتس بیان کرده است که این مشکل به دلیل طراحی است که شرکت IBM در مورد کیبورد پیش گرفته است و ما تا کنون هم رویه آن‌ها را دنبال کردیم.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.  

منبع: independent

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • TiTAN
  2017-10-05 21:06:42

  من این خبر رو 5 سال پیش خوندم

  پاسخ دادن
  • خدیجه زارعپور
   2017-10-06 11:38:48

   بله درسته همون طور که در متن خبر هم بیان شده در سال 2013 هم بیل گیتس در این مورد اظهار تاسف کرده بوده.

   پاسخ دادن
 • reza
  2017-09-25 13:36:59

  ctrl+shift+esc هم میتونه تسک منیجر رو بازخوانی کنه.

  پاسخ دادن
 • global
  2017-09-25 10:47:24

  شاید باورتون نشه ولی با کنترل و آلت سمت راست هم میشه همین فرآیند رو طی کرد و معضل جهانی #آلت_کنترل_دیلیت_با_دو_دست حل خواهد شد

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید