آمارها حاکی از رکود سهم بازار ویندوز در بین سیستم‌عامل‌ها است

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 9 مهر 96 ساعت: 20:52:26

مدیرعامل مایکروسافت ساتیا نادلا، اخیراً اعلام کرده است که سیستم‌عامل محبوب ویندوز 1 میلیارد کاربر دارد. این آمار برای مایکروسافت کمی نگران‌کننده است زیرا آمارها در سال 2011 نشان می‌داد که ویندوز حدود 1.25 میلیارد کاربر دارد و در سال 2014 حدود 1.5 میلیارد؛ اما گفته‌ی اخیر مدیر مایکروسافت نشان می‌دهد که این سیستم‌عامل با سرعت عجیبی در حال از دست دادن کاربران خود است.

در حالی که این آمار می‌تواند زنگ خطری برای مایکروسافت باشد، ساتیا نادلا اعلام کرده است که دیگر مایکروسافت به ویندوز به عنوان محصول کلیدی خود نگاه نمی کند بلکه بیشتر آن را به عنوان ارتباط‌دهنده سایر محصولات مایکروسافت با یکدیگر در نظر گرفته می‌شود. تا جایی که این کمپانی اعلام کرده است که در نظر دارد در آینده در کنار نگه‌داشتن بازارهای قبلی، بازارهای جدیدی برای فعالیت‌های خود ایجاد کند و این احتمال وجود دارد که این کمپانی روی ساخت گوشی‌های هوشمند هم سرمایه‌گذاری کند.

در حال حاضر ویندوز چه جایگاهی در بین سیستم‌عامل‌ها دارد

سهم بازار ویندوز با سیستم‌عامل iOS تقریباً برابر است درواقع iOS هم حدود 1 میلیارد کاربر دارد و با این اوصاف ویندوز پس از اندروید و iOS در سومین جایگاه سهم بازار سیستم‌عامل قرار می‌گیرد.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.  

منبع: mspoweruser

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید