به‌زودی پنجمین دوره آمارگیری از وضعیت نفوذ اینترنت در خانوارهای ایرانی

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 25 آبان 96 ساعت: 23:01:17

پنجمین دوره آمارگیری از وضعیت دسترسی خانوارهای ایرانی به اینترنت و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات، از ۲۹ آبان ماه به اجرا در‌می‌آید.

این طرح که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری مرکز آمار ایران، به مدت یک ماه اجرایی می‌شود، بر مبنای اجرای پروژه نظام پایش شاخص‌های ICT کشور، به منظور تشخیص نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات، میزان دسترسی ابزارهای فناوری اطلاعات و سواد مرتبط با این فناوری و نیز وضعیت نفوذ اینترنت، کامپیوتر و سایر سرویس‌های فناوری اطلاعات در خانوارهای ایرانی صورت می‌گیرد.

مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش‌تر در خصوص اجرایی شدن این طرح گفته بود:

شروع این طرح در سال ۹۶ صورت می‌گیرد و امیدواریم در ابتدای سال ۹۷ نتایج حاصل از اجرای آن، استخراج شود.

با توجه به تکلیف تعیین شده در قانون برنامه پنجم مبنی بر دستیابی به سهم ۲ درصدی فناوری اطلاعات در تولید ناخالص ملی، وزارت ارتباطات با همکاری مرکز آمار ایران نسبت به شناسایی وضعیت و تعیین سهم صنعت IT برای سال ۱۳۹۱ اقدام کرد که در نتیجه سهم صنعت IT در تولید ناخالص داخلی در این سال معادل نیم درصد محاسبه شد. همچنین نتایج این طرح، در تدوین برنامه ششم توسعه مورد استفاده قرار گرفت.

هم اکنون نیز برای تعیین سهم IT از تولید ناخالص داخلی و نیز نفوذ این فناوری در میان خانوار، پروژه‌ مشابه سال ۱۳۹۱ را با همکاری مرکز آمار ایران در دستور کار قرار دادیم که نتایج حاصله حداکثر تا خردادماه ۱۳۹۷ مشخص و اطلاعات مربوطه در اختیار مراجع ذی‌ربط قرار خواهد گرفت.

 برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.  

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید