از اول دی‌ماه کالای بدون فاکتور رسمی قاچاق محسوب و ضبط می‌شود

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 1 آذر 96 ساعت: 15:00:00

رئیس اتحادیه فناوران رایانه ایران، مهدی میر مهدی، ضرب‌الاجلی ۳۰ روزه برای مبارزه با تخلفات در بازار IT در نظر گرفته است. بنا به این ضرب‌الاجل، از اول دی ماه نداشتن فاکتور رسمی از هیچ صنفی حقیقی و حقوقی پذیرفته نمی‌شود و کالاهایی که فاکتور رسمی نداشته باشند، قاچاق در نظر گرفته شده و ضبط می‌شوند. این طور به نظر می‌رسد که مهدی میر مهدی در اجرای این قانون کاملاً جدی است زیرا حتی داشتن برگ سبز هم برای قانونی بودن کالا کافی نیست!

مهدی میر مهدی در خصوص کالاهای حوزه IT گفت:

متأسفانه در بازرسی‌ها و اجرای طرح ارشادی اخطاری در مراکز عرضه کالاهای حوزه IT همچنان شاهد نبود فاکتور رسمی در برخی از واحدهای صنفی هستیم. همچنین اطلاعاتی درباره نبود فاکتور رسمی در برخی واحدهای صنفی به دست رسیده است که این موضوع در بازرسی‌ها برای واحدهای صنفی مشکل‌ساز خواهد شد.

وی در مورد نحوه برخورد قاطع با متخلفان تصریح کرد:

در بازرسی‌های فعلی به واحدهایی که با فاکتور رسمی کار نمی‌کنند بار اول اخطار داده شده و بار دوم اخطار و ارشادی در کار نیست. از ضرب‌الاجل اعلام شده به بعد، نداشتن فاکتور رسمی به منزله قاچاق بودن کالا است و کالای قاچاق از واحد مربوطه جمع‌آوری و ضبط خواهد شد.

میر مهدی در ادامه گفت:

ارائه فاکتور رسمی مهمور به مهر، امضا، شماره تلفن و آدرس فروشنده باعث نگرانی و ترس واحدهای صنفی از تخلف می‌شود و این امر آمار تخلف‌ها در بازار را کاهش خواهد داد.

در آخر رئیس اتحادیه فناوران رایانه ایران از واحدهای صنفی خواست تا تنها کالاهایی که دارای سربرگ رسمی و مهر واحد فروشنده هستند را خرید و فروش کنند در غیر این صورت عواقب خرید یا فروش کالاهای بدون فاکتور رسمی به عهده مسئول واحد صنفی است.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید