وزیر ارتباطات از رضایت 70 درصدی مردم از تعرفه‌های جدید اینترنت خبر داد

   
نام نویسنده:
 شنبه 16 دی 96 ساعت: 18:00:00

رضایت 70 درصدی مردم از تعرفه‌های جدید اینترنت

تقریباً از اوایل مردادماه بحث ارائه اینترنت غیر حجمی‌ و نامحدود در ایران به راه افتاد که البته سروصدای زیادی بین کاربران به پا کرد. بالاخره پس از دو ماه مذاکره و برنامه‌ریزی، چندی پیش این طرح به تصویب رسید و از 10 آذرماه به اجرا درآمد. بعد از ارائه جداول تعرفه‌های جدید، کاربران بسیاری به این تعرفه‌ها اعتراض داشتند.

اما اجرایی شدن این طرح و ارائه جداول قیمت‌گذاری جدید از سوی برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت، اعتراض بسیاری از کاربران را به دنبال داشته است تا جایی که محمد جواد آذری جهرمی ‌در پاسخ به این اعتراضات در صفحه شخصی اینستاگرام خود اعلام کرده بود که:

یکی از اهداف مدل تعرفه جدید، ایجاد رقابت بین شرکت‌ها به‌منظور ارائه خدمات مناسب‌تر و باقیمتی رقابتی‌تر به مشترکین نهایی بوده است. اگر تعرفه‌های ارائه‌شده توسط شرکتی بخواهد هزینه‌های مشترک نهایی را افزایش دهد؛ موضوع توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی پیگیری و اصلاح خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، حالا پس از گذشت حدود یک ماه از اجرایی شدن این طرح، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی، در خصوص تعرفه‌های جدید اینترنت و بحث افزایش قیمت اینترنت گفت:

این موضوع که مدل‌های جدید اعلام‌شده تعرفه اینترنت قیمت‌ها را افزایش می‌دهد صحیح نیست چراکه مدل‌ها تغییر کرده است. بررسی‌های مختلفی که گروه‌های مختلف انجام داده‌اند حاکی از کاهش جدی نرخ اینترنت است و در برخی موارد حتی قیمت به یک‌سوم کاهش یافته است.

وی درباره رضایت عمومی کاربران از تعرفه‌های جدید اینترنت غیر حجمی‌ و نامحدود گفت:

درمجموع تعرفه‌های اینترنتی کاهش یافته است و بر اساس نظرسنجی‌ها، بالای 70 رضایت عمومی دراین‌باره وجود دارد.

اما یکی از مشکلاتی که در طرح جدید به آن توجه نشده بود، کاربران کم‌مصرفی بودند که سرعت برای آن‌ها بسیار مهم بود. برای این دسته از کاربران مدلی در نظر گرفته نشده بود. وزیر ارتباطات درباره این مشکل چنین اعلام کردند:

خلأ برای تعیین این تعرفه وجود دارد که در حال بررسی این موضوع هستیم که این مشکل نیز رفع شود.

نظر شما دراین‌باره چیست؟ آیا شما هم از اجرایی شدن این طرح راضی هستید و فکر می‌کنید تعرفه‌های جدید اینترنت با کاهش همراه بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: فیسیت، چهره و اخبار فناوری اطلاعات

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • قربانی
  2018-01-07 13:34:29

  کجا راضی باشیم والا مخابرات گران فروش بجای رقابت با شرکتها اصلا به فکر رقابت نیست به فکر فکرسود جویی هستن بعدش کسانی که فیبر نوری هست خطشون نمی تونن از شرکتهای دیگه اینترنت بگیرند فقط بایدبرن مخابرات اگر تعرفه های مخابرات وهای وب ببینید آدم شاخ در میاره از مخابرات گران فروشاز جناب وزیر می خواهیم محدودیت خط فیبر نوری از دست مخابرات بر دارند ما چه گناهی کرده ایم که جور مخابرات به خاط هزینه میلیاردی که کردن از شرکتها طلبکارن

  پاسخ دادن
 • Parsix
  2018-01-07 11:34:41

  یعنی اینا از کجاشون این میزان رضایت در آوردن؟!!!! نظر سنجی مربوط به قبل تغییر تعرفه ها بود و همه بر مبنای اون تکمیل کردندقبلاً اینترنت تا سرعت 16 مگ با قیمت ماهی 5 تا 10 تومان داشتیم الان سرعت 512 کیلوبیت باید 12.5 پول بدیم !!!!!

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید