با کمک هوش مصنوعی پیشبینی زمان مرگ بیماران لاعلاج ممکن شد

   
نام نویسنده:
 جمعه 6 بهمن 96 ساعت: 10:00:00

پیشبینی زمان مرگ بیماران لاعلاج با هوش مصنوعی

شاید هیچ کدام از ما هیچگاه به دنبال پیشبینی زمان مرگ خود نرفته باشیم و این موضوع برای بسیاری از ما هیچ اهمیتی نداشته باشد و یا اینکه به آن تنها به چشم سرگرمی نگاه کنیم اما پیشبینی زمان مرگ برای بیماران لاعلاجی که فرصت زیادی برای زندگی ندارند بسیار مهم‌تر از چیزیست که تصور می کنیم.

محققان دانشگاه استنفورد به‌تازگی موفق شده‌اند هوش مصنوعی را توسعه دهند که می‌تواند با دقت فوق‌العاده زیادی زمان مرگ بیماران لاعلاج را پیشبینی کند.

این محققان هوش مصنوعی، مقاله خود را تحت عنوان "بهبود مراقبت تسکین دهنده با یادگیری عمیق" به صورت آنلاین در اختیار کنجکاوان یا علاقه‌مندان به این حوزه قرار داده‌اند که می‌توانید از طریق این لینک به آن دسترسی داشته باشید.

این محققان معتقدند که بهبود کیفیت زندگی آن هم در اواخر عمر یک فرد بیمار، یکی از اولویت‌های سازمان مراقبت‌های بهداشتی است. اگر پزشکان مدت زمانی بیشتر از زمان واقعی مرگ بیمار را پیشبینی کنند ممکن است برای زمان‌بندی بیمار مشکل آفرین باشد.

محققان دانشگاه استنفورد با استفاده از اطلاعات پزشکی دو میلیون بیمار توانسته‌اند الگویی را بیابند که اگرچه نمی‌توان 100 درصد به نتیجه آن اطمینان داشت اما تاکنون در 90 درصد مواقع موفق شده است که به صورت کاملا دقیق زمان مرگ بیمار را پیشبینی کند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.   

 

منبع: ubergizmo

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید