بالاخره سهم بازار اندروید اوریو به بیشتر از 1 درصد رسید

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 18 بهمن 96 ساعت: 15:00:00

سهم بازار بیش از 1 درصدی اندروید اوریو

در حال حاضر سیستم‌عامل اندروید در بین سیستم‌عامل‌های موبایلی بیشترین سهم بازار را دارد، سهمی حدود 80 درصد. اخيرا گوگل آمار سهم بازار نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید تا ماه فوریه را منتشر کرده است.

اندروید اوریو آخرین نسخه رسمی این سیستم‌عامل است که تقریباً 6 ماه از عرضه آن می‌گذرد با این ‌حال اندروید اوریو هنوز هم نتوانسته است سهم قابل قبولی از بازار را به خود اختصاص دهد و بعد از این مدت بالاخره توانسته است سهم بازار خود را تنها به 1 درصد برساند!

شاید در نگاه اول به نظر برسد که اندروید اوریو با سرعت بسیار کندی در حال در دست گرفتن بازار سیستم‌عامل‌های موبایلی است اما اگر به سهم بازار اندروید 7 نوقا در سال گذشته و دقیقاً در همین زمان نگاه کنیم متوجه می‌شویم که درصد رشد سهم بازار اندروید اوریو دقیقاً مطابق با برنامه‌ریزی‌های گوگل پیش رفته است.

سهم بازار هر یک از نسخه‌های مختلف اندروید

همان‌طور که در تصویر می‌بینید دو نسخه 8 و 8.1 اندروید اوریو روی‌ هم‌ رفته توانسته‌اند در این مدت 1.1 درصد از سهم بازار را در بین نسخه‌های مختلف این سیستم‌عامل به دست بیاورند. این مسئله در حالی است که در بین همه‌ی نسخه‌های اصلی سیستم‌عامل اندروید، اندروید 7 نوقا با سهم بازار 28.5 درصدی در جایگاه نخست و اندروید 6 مارشمالو با 28.1 درصد سهم بازار در رتبه دوم و اندروید 5 لولی پاپ با 24.6 درصد سهم بازار در جایگاه سوم قرار دارند. روی ‌هم ‌رفته اندروید 5، 6 و 7 بیش از 80 درصد سیستم‌عامل اندروید را تشکیل داده‌اند.

با این‌ وجود سایر نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید هنوز هم 17.8 درصد از بازار این سیستم‌عامل را به خود اختصاص داده‌اند و این سهم هنوز هم بخش بزرگی از بازار است.

سهم بازار هر یک از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید

سهم بازار هر یک از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید

اگرچه آخرین نسخه سیستم‌عامل اندروید در حال حاضر تنها 1.1 درصد سهم بازار را دربر دارد اما انتظار می‌رود با عرضه گوشی‌های جدیدی که از ابتدا به این سیستم‌عامل مجهز هستند، سهم بازار اندروید اوریو افزایش یابد.

پیشنهاد فیسیت: 17 گوشی هوشمندی که از سیستم‌عامل اندروید اوریو بهره می‌برند

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: phoneareana

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید