تمام مدل های تازه وارد تلفن همراه مشمول رجیستری می شوند

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 10 اسفند 96 ساعت: 15:00:00

طرح رجیستری موبایل یا ثبت گوشی‌های تلفن همراه از 28 مهر ماه آغاز شد و تا کنون طی سه فاز برندهای آیفون، گوگل، بلک بری، موتورلا و ال جی مشمول این طرح شده‌اند.

هیچ یک از چهار برند نام برده شده جز برندهای پرطرفدار بازار ایران نیستند اما به گزارش مهر، حمیدرضا دهقانی نیا، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرده است که از 19 اسفندماه 4 برند هواوی، نوکیا، سونی و تکنو به برندهای مشمول این طرح اضافه می‌شوند. به گفته وی تنها یک برند دیگر یعنی سامسونگ باقی می‌ماند تا طرح رجیستری به پایان برسد.

اگر پیگیر اخبار فیسیت باشید حتما مطلع هستید که رجیستری برند سامسونگ به بعد از تعطیلات عید نوروز موکول شده بود. از آنجایی که پیش فروش و عرضه پرچمداران جدید سامسونگ، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس قبل از عید نوروز است، این مسئله شاعبه باج‌دهی به سامسونگ برای از دست ندادن بازار شب عید را به وجود آورده بود و پرسش و پاسخ‌هایی را در توییتر وزیر ارتبطات به دنبال داشت که می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جزییات آن مطلع شوید.

پیشنهاد فیسیت : ورود برند سامسونگ به طرح رجیستری به بعد از عید موکول شد

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره این شاعبه توضیح داد:

مطابق با تصمیم کمیته رجیستری، مقرر شد گوشی‌های سامسونگ موجود در کف بازار بعد از تعطیلات نوروز، مشمول اجرای طرح رجیستری شوند اما مدل‌های جدید این گوشی که قرار است قبل از پایان اسفندماه وارد بازار شوند، مشمول رجیستری می‌شوند.

وی دلیل این تصمیم را رعایت حقوق واردکنندگان رسمی و جلوگیری از قاچاق مدل‌های جدید سامسونگ، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس عنوان کرد.

پیشنهاد فیسیت : بررسی کامل مشخصات سامسونگ گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، پرچمداران جدید سامسونگ

دهقانی نیا درباره دلیل ورود زودهنگام دو پرچمدار جدید سامسونگ به طرح رجیستری توضیح داد:

بنا به درخواست واردکنندگان رسمی سامسونگ و با هدف حمایت از واردات رسمی، با وجودی که این برند از بعد تعطیلات نوروز به رجیستری افزوده می‌شود، اما دو مدل جدید این گوشی که به زودی رونمایی و وارد بازار ایران می‌شود، مشمول طرح رجیستری قرار می‌گیرد.

باید جلوی زیان واردکنندگان رسمی گوشی گرفته شود و به همین دلیل گوشی‌های جدیدی که از این پس وارد کشور می‌شوند مشمول رجیستری خواهند بود.

وی در آخر تاکید کرد:

مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده و برندهایی که برای رجیستری اعلام عمومی شده‌اند، از این پس هرگونه گوشی تازه وارد به کشور مشمول اجرای این طرح می‌شوند و تنها گوشی‌های موجود در بازار سامسونگ، برای بعد از تعطیلات به این طرح می‌پیوندند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید