گفت و گوی زنده وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ

   
نام نویسنده:
 شنبه 12 اسفند 96 ساعت: 00:33:46

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دقایقی پیش مهمان برنامه محبوب دورهمی بود و بحث‌های متفاوتی درباره پهن باند، گسترش اینترنت، مشکلات اینترنت و... به میان آمد اما شاید جالب‌ترین بخش این مصاحبه به فیلترینگ و جمله معروف رئیس جمهور برمی‌گشت "دست وزیر ارتباطات ما روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت"!

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه دوستانه دورهمی گفت که فیلترینگ دکمه ندارد بنابراین رئیس جمهور از گزاره‌ای همیشه صحیح استفاده کرده است!

بعد از شوخی ظریف وزیر ارتباطات، وی توضیح داد که در اغلب کشورهای دنیا اینترنت برای سنین مختلف به شکل متفاوتی ارائه می‌شود اما در کشور ما اینترنت به صورت Flat در دسترس کاربران قرار می‌گیرد بنابراین باید به توجه به سن کمترین افراد استفاده کننده از اینترنت، دسترسی به اینترنت را کنترل کنیم.

وی گفت اگرچه اختیار فیلترینگ در دست وزارت ارتباطات نیست اما باید زیست بوم اینترنت کشور به نحوی ایجاد شود که از حداکثر ظرفیت استفاده شود و دسترسی‌های قانونی و آزاد را ایجاد کنیم.

تفاوت رسانه و پیام‌رسان

آذری جهرمی در ادامه این بحث از تفاوت رسانه و پیام‌رسان صحبت کرد. جهرمی توضیح داد که در سراسر دنیا واتس آپ یک پیام رسان است که برای انجام کار و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد، تلگرام هم در اصل یک پیام‌رسان است اما به واسطه قابلیت ایجاد کانال، تلگرام به یک رسانه تبدیل شده است اما رسانه‌ای کاملا یک طرفه! در صورتی که فضای رسانه کاملا به سمت دو طرفه بودن در حال شکل گیری است.

وی توضیح داد در این بین همه افرادی که با ما مشکل دارند در تلگرام با مردم در ارتباط هستند و این فضا به نحوی است که روی مردم ما تاثیر می‌گذارد.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • میلاد
    2018-03-04 13:09:32

    آقای وزیر الان مثلا صدا و سیما دو طرفه هست؟؟؟؟ کدوم یک از حرفهای واقعی مردم توی صداوسیما پخش میشه؟؟؟ حرف وزیر یک کشور که حرف مردم هست رو توی پخش زنده سانسور و قطع میکنن اونوقت چه انتظاری از حرف مردم دارید؟؟؟ تازه تلگرام یک طرفه نیست همه جوره کانال هست اما کانالهای مردمی انقد زیاده که کانالهای حکومت توش به چشم نمیاد ....

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید