3 مهارت کلیدی که هر کاربر آیفونی باید بداند

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 6 فروردین 97 ساعت: 18:00:00

برند آیفون یکی از برندهای محبوب در سراسر دنیا و البته ایران است و هر ساله تعداد زیادی از افراد به جمع استفاده کنندگان از این برند مشهور ملحق می‌شوند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که به تازگی آیفون خریده‌اید لازم است که سه مسئله ابتدایی اما در عین حال مهم را یاد بگیرید تا بهتر بتوانید از گوشی خود استفاده کنید.

در ادامه این سه مهارت ساده اما کلیدی را به شما آموزش می‌دهیم. با فیسیت همراه باشید.

نحوه جابه‌جا کردن برنامه‌ها در صفحه اصلی آیفون

تمامی برنامه‌هایی که در گوشی آیفون خود نصب می‌کنید در صفحه اصلی گوشی قرار می‌گیرند اما اگر می‌خواهید ترتیب آن‌ها را تغییر دهید کافی است روی یکی از آن‌ها به آرامی ضربه بزنید و آن را نگه دارید تا زمانی که تمامی برنامه شروع به لرزیدن کنند. حالا کافیست روی برنامه دلخواه خود ضربه بزنید و آن را به هر صفحه‌ای از گوشی منتقل کنید. حتی با کشیدن برنامه‌ای به سمت راست در آخرین صفحه موجود، می‌توانید یک صفحه جدید در گوشی آیفون خود ایجاد کنید.

نحوه ایجاد پوشه‌ای برای دسته بندی برنامه در آیفون

یکی از روش‌هایی که برای دسته بندی برنامه‌ها در آیفون می‌توانید انجام دهید، ایجاد یک پوشه است که در آن چندین برنامه را قرار دهید و می‌توانید برای آن نامی دلخواه هم در نظر بگیرید. مثلا می توانید تمام مرورگرهایی که روی گوشی خود استفاده می کنید را در دست پوشه به نام مرورگر قرار دهید و یا پیام رسان و شبکه‌های اجتماعی را دسته بندی کنید و... .

برای این کار کافی است روی یک برنامه به آرامی ضربه بزنید و آن را نگه دارید و روی یک برنامه دیگر بکشید. به این ترتیب یک پوشه ایجاد می‌شود که حاوی دو برنامه است. با کشیدن سایر برنامه‌ها، می‌توانید آن‌ها را به این پوشه منتقل کنید. و یا با کشیدن برنامه به بیرون آن پوشه، آن برنامه را از پوشه حذف کنید.

نحوه حذف برنامه‌ها در آیفون

حذف برنامه‌ها در آیفون بسیار ساده است. تنها کافی است روی برنامه به آرامی ضربه بزنید و نگه دارید تا زمانی که برنامه‌ها شروع به لرزیدن کنند. سپس بالای همه برنامه‌ها یک علامت X ظاهر می‌شود که با ضربه زدن روی این علامت و تایید حذف، می‌توانید برنامه را حذف کنید.

همانطور که می‌دانید حذف برنامه‌ها بیشتر در اپلیکیشن‌هایی که دانلود کرده‌اید ممکن است اما در iOS 11 می ‌توانید برخی برنامه‌های پیش فرض آیفون همچون maps را هم حذف کنید اما باز هم قادر به حذف تمامی برنامه‌ها نیستید.

 

نکته مهم

اگر از آیفون 6s و یا مدل‌های جدیدتر آیفون استفاده می‌کنید، مواظب لمس سه بعدی (3D Touch) هم باشید. اگر با فشاری بیش از حد معمول روی صفحه نمایش گوشی ضربه بزنید، این قابلیت فعال می‌شود و نمی‌توانید مراحل بالا را به درستی انجام بدهید.

 

پیشنهاد فیسیت : طبق تحقیقات وفاداری کاربران اندروید بیشتر از کاربران iOS است

 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید