شبکه ارتباطات روستایی به ماهواره داخلی ایرانی، ایرانست 21 منتقل می‌شوند

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 28 فروردین 97 ساعت: 15:00:00

به دنبال قطع ارتباطات تلفنی در بیش از 500 روستا، سازمان فضایی ایران تصمیم گرفت این شبکه را به ماهواره داخلی ایرانی، ایرانست 21، منتقل کند.


چندی پیش شاهد ایجاد اختلالاتی در شبکه مخابراتی روستایی کشور بودیم که باعث شد ارتباطات تلفنی بیش از 500 روستا در مناطق دورافتاده قطع شود. بعد از وقوع این اتفاق سازمان فضایی ایران برای رفع مشکل و جلوگیری از کارشکنی‌های مجدد ماهواره‌های خارجی، تصمیم گرفت شبکه روستایی را به ماهواره داخلی ایرانی، ایرانست 21، منتقل کند.

سازمان فضایی ایران در این خصوص اعلام کرد:

این شبکه از ابتدای هفته جاری در حال انتقال از ماهواره خارجی به ماهواره ایرانست 21 (بدر-5) است.

علی صادقی نائینی، معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران در رابطه با وقوع قطعی شبکه در این روستاها و تلاش برای جلوگیری از وقوع مجدد این اتفاق چنین توضیح داد:

ارتباطات تلفنی در این روستاها توسط یکی از شرکت‌های داخلی ارائه‌کننده خدمات ارتباط ماهواره‌ای و از طریق یک ماهواره خارجی تأمین شده بود، که پس از قطع خدمات از روز شنبه، عملیات انتقال به ماهواره سازمان فضایی ایران (ایرانست 21) با سرعت در حال انجام است.

تمام همکاران ما در سازمان فضایی در تلاش هستند تا هر چه زودتر پهنای باند مناسب را در اختیار شرکت مجری طرح ارتباطات روستایی (uso) قرار دهد تا ارتباطات این مناطق برقرار و به وضعیت عادی برگردد.

ایرانست 21 چیست

ایرانست 21، یک ماهواره مخابراتی است که مدیریت و ارائه خدمات آن توسط سازمان فضایی ایران انجام می‌شود و شرکت‌های خصوصی داخلی دارای پروانه ارائه خدمات ماهواره‌ای (SAP) خدمات ارتباطی مختلفی از قبیل شبکه‌های بانکی کشور، مراکز و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و تعدادی از شبکه‌های زیرساختی دیگر را روی پهنای باند این ماهواره به کاربران دولتی و خصوصی ارائه می‌کنند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید