ربات‌های انسان نما سخن‌گوی هوشمندتر از تصور

ربات‌های انسان نما سخن‌گوی هوشمندتر از تصور

یک شرکت انگلیسی ربات‌های انسان نما سخن‌گویی ساخته که از نظر ظاهری شبیه به انسان هستند و قادرند به چند زبان سخن بگویند، برقصند و انسان‌ها را بترسانند.

ربات‌ها همواره یکی از جذابت‌های عصر حاضر بوده‌اند و البته به مرور زمان شاهد ربات‌های هوشمندتر و کاربردی‌تر هستیم. به عنوان نمونه می‌توانیم از ربات Hubo نام ببریم که برای نخستین بار مشعل المپیک را حمل کرد.

شاید حرکت کردن ربات‌ها در حال حاضر چیز عجیبی نباشد اما مسلما ربات‌هایی که بتوانند مانند انسان صحبت کنند، رفتارهای انسان را تشخیص دهند و حتی مانند انسان‌ها پلک بزنند بسیار جالب خواهند بود.

اخیرا شرکت انگلیسی Engineering Art ربات‌هایی هوشمند ساخته است که علاوه بر اینکه از نظر ظاهری بسیار شبیه به انسان هستند؛ بلکه قادرند به چند زبان سخن بگویند، برقصند و حتی جالب تر اینکه می‌توانند انسان‌ها را بترسانند.

ربات‌های انسان نما شبیه به انسان و فوق‌العاده هوشمند

ربات‌های انسان نما شبیه به انسان و فوق‌العاده هوشمند

این ربات‌ها قادرند زبان بدن انسان، سن و حالت روحی او را تشخیص دهند. حتی می‌توانند با انسان تماس چشمی برقرار کنند.

اگر به ظاهر این ربات‌های انسان نما سخن‌گو توجه کنید می‌بینید که شباهت بسیاری به انسان دارند. فرم ابروها، موها، خطوط چهره و حتی لباس این ربات‌ها به نحوی طراحی شده است که کاملا شبیه به یک انسان به نظر برسند.

این کمپانی انگلیسی تا کنون سه ربات با نام‌های «روبو تسپین»، «سوسیبات» و «سوسیبات مینی» را به عنوان محصول تجاری کمپانی خود ساخته است که معروف‌ترین ربات این مجموعه «روبو تسپین» نام دارد.

این کمپانی انگلیسی ربات‌های انسان نما سخن‌گوی خود را با هرف سرگرمی و آموزش ساخته است.

ویدیویی از ربات‌های انسان نما سخن‌گو

در ادامه ویدیویی از فرآیند ساخت و رفتار این ربات‌های انسان نما سخن گو را می‌بینید:

ربات‌های انسان نما سخن‌گو در آپارات فیسیت

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

منبع خبر: cnbc و mail online

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

نادری

شنبه, 29 اردیبهشت 1397

طرح پروژه از حوزه علمیه قم!!!

پاسخ

ثبت نظر