مایکروسافت به دنبال تصاحب گیت هاب

   
نام نویسنده:
 شنبه 12 خرداد 97 ساعت: 18:00:00

چندی است که مذاکرات مایکروسافت و گیت هاب برای همکاری خبرساز شده است اما اخبار جدید حاکی از آن است که مایکروسافت در نظر دارد با مبلغ 5 میلیارد دلار کل گیت هاب را تصاحب کند. این در حالی است که در سال 2015 ارزش گیت هاب حدود 2 میلیارد دلار تعیین شده بود. البته هنوز مشخص نیست که نتیجه این مذاکرات به تملک گیت هاب توسط مایکروسافت ختم شود و یا این دو کمپانی تنها به شراکت و همکاری راضی خواهند شد.

در حال حاضر بیش از 23 میلیون توسعه‌دهنده و بیش از 1.5 میلیون سازمان، کاربر گیت هاب هستند دارد. بنابراین اگر مایکروسافت موفق شود گیت هاب را به زیر سلطه خود دربیاورد به این معناست که این میلیون‌ها کاربر و سازمان را با خود همراه خواهد کرد. با این اوصاف همه سرویس‌های مایکروسافت از جمله سرویس‌های ابری آن بیش از پیش بین این افراد عمومیت پیدا خواهد کرد.

گذشته از جذب کاربران میلیونی، گیت هاب با داده‌ها و ایده‌های ارزشمندی در زمینه‌های مختلف برنامه‌نویسی همچون هوش مصنوعی و... می‌تواند فرصتی بسیار عالی برای ارتقا کمپانی مایکروسافت باشد. با این وجود اینجا پایان سود گیت هاب برای مایکروسافت نیست و گیت هاب درآمدزایی بسیار خوبی برای مایکروسافت به همراه خواهد داشت. در حال حاضر گیت هاب به صورت سالانه از فروش محصولات خود و همچنین حق اشتراکی که از کاربران دریافت می‌کند بیش از 310 میلیون دلار درآمد.

بعد از استعفای مدیرعامل گیت هاب در سال گذشته، گیت هاب با مشکلات بسیاری روبه‌رو شد و هنوز هم نتوانسته است مدیری مناسب را جایگزین مدیر سابق خود کند. از آنجایی که بعد از این اتفاق گیت هاب درصدد بود تا از گوگل و یا مایکروسافت مدیری لایق برای خود جذب کند، بنابراین تصاحب گیت هاب توسط مایکروسافت چندان بعید به نظر نمی‌رسد.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

منبع: thenextweb

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • اپن سورس
    2018-06-03 18:17:48

    تو رو خدا نه !!!!

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید