قیمت آیفون X دست دوم تنها 15 درصد کم‌تر آیفون X نو است

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 3 مرداد 97 ساعت: 10:00:00

سال گذشته اپل به مناسبت دهمین سالگرد عرضه آیفون به بازار، آیفون X را راهی بازار کرد، گوشی که با قابلیت‌های بسیاری عرضه شد و حتی اپل از آن به عنوان گوشی برای آینده یاد کرد.

پرچمدار اپل با قیمت 999 دلار، عنوان گران قیمت‌ترین گوشی را به خود اختصاص داد اما به تازگی شاهد موضوع جالب درباره قیمت آیفون X اپل هستیم. قیمت آیفون X کارکرده و دست دوم هم رکورد دار است. گوشی‌های دست دوم آیفون X تقریبا 85 درصد قیمت یک آیفون X نو را دارند! با این شرایط شاهد خرید یک آیفون X دست دوم هنوز هم برای خیلی از افراد در حد یک رویا باشد.

جالب‌تر اینکه خورده فروشی‌هایی که به صورت خرید آیفون X را هم به صورت عمده و انبود انجام می‌دهند باید 75 درصد قیمت اصلی این گوشی را بپردازند.

آیفون X نه تنها در رقابت با سایر برندها در این زمینه (قیمت گوشی دست دوم نسبت به گوشی نو) موفق عمل کرده است بلکه نسبت به سایر آیفون‌ها هم در شرایط یکسان هم قیمت بسیار بالاتری داشته است.

برخی نحوه عرضه این گوشی به بازار را دلیل قیمت بالای آیفون حتی در حالت دست دوم می‌دانند. آیفون در سراسر دنیا مخازبان بسیاری دارد و اپل از فروش گوشی‌های در بازارها جهانی کسب درآمد می‌کند اما اپل مدعی است که 98 درصد آیفون‌ها تنها در ایالات متحده به فروش می‌رسد. بنابراین تنها 2 درصد برای سایر بازارها عرضه می‌شود. شاید محدودیت خرید برای سایر بازارها، قیمت آیفون X دست دوم را تا این اندازه بالا نگه داشته است.

محبوبیت و البته قابلیت‌های جذاب آیفون X شاید دلیل دیگر قیمت بالای این گوشی حتی در حالت کارکرده باشد. اگرچه یک سال از عرضه آیفون X گذشته است اما هنوز هم این گوشی در بین همه گوشی‌های جهان حتی پرچمداران قدرتمند، پادشاهی می‌کند. بنابراین افرادی که به فکر خرید یک گوشی برند هستند احتمالا خرید آیفون X با قیمتی کمتر را به خریدی هر گوشی دیگری ترجیح می‌دهند حتی اگر آیفون X دست دوم بخرند.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

منبع: 9to5mac

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید