مایکروسافت بهترین زمان آپدیت ویندوز 10 را پیش‌بینی می‌کند

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 8 مرداد 97 ساعت: 18:00:00

آپدیت اجباری ویندوز 10 یکی از عواملی است که برای بهبود عملکرد سیستم عامل کاملاً مناسب است اما نمایش گاه و بی‌گاه نوتیفیکیشن آن حین کار، ارائه و... بسیار آزاردهنده است تا جایی که از این مشکل به عنوان یکی از دردسرسازترین مشکلات ویندوز 10 یاد می‌شود.

حالا به نظر می‌رسد که مایکروسافت به دنبال راه چاره‌ای برای مشکل آپدیت اجباری ویندوز 10 است و قرار است آخرین نسخه پیش‌نمایش ویندوز 10 اینسایدر را به قابلیت تشخیص بهترین زمان برای آپدیت مجهز کند.

به گفته مایکروسافت نسخه بعدی ویندوز 10 با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین، مدلی را برای پیش‌بینی زمان مناسب برای آپدیت و یا حتی جلوگیری از آپدیت ایجاد می‌کند. حتی این قابلیت قادر است تشخیص دهد که شما تنها برای مدت کوتاهی از سیستم استفاده نمی‌‌کنید، بنابراین سیستم را ری استارت نخواهد کرد و یا حتی آپدیت ویندوز 10 را آغاز نخواهد کرد.

مایکروسافت این قابلیت را تست کرده است و نتایج بسیار خوبی را هم دریافت کرده است اما اگر شما هم جز دسته کاربران نسخه پیش‌نمایش ویندوز 10 هستید و با قابلیت جدید مشکل دارید می‌توانید این مشکل را گزارش کنید.

این اولین باری نیست که مایکروسافت به فکر رفع مشکل آپدیت اجباری ویندوز 10 افتاده است. سال گذشته مایکروسافت امکانی را فراهم کرده بود که تا 3 روز آپدیت اجباری را به تعویق می‌انداخت و حتی می‌توانستید تاریخی برای آپدیت مشخص کنید اما گویا مایکروسافت این روش‌ها را برای رفع مشکل آپدیت اجبار ویندوز 10 کارساز نمی‌داند و به دنبال راهی دیگر است. باید منتظر عرضه رسمی این قابلیت باشیم تا نظر کاربران را در خصوص عملکرد این قابلیت ببینیم.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع: engadget

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید