مرحله دوم طرح رجیستری تلفن همراه، رجیستری تبلت‌ها، آماده اجرا شد

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 29 مرداد 97 ساعت: 15:00:00

طرح رجیستری تلفن همراه یکی از طرح‌‌های جنجالی فناوری اطلاعات ایران است که طی یک سال گذشته به اجرا درآمد. این طرح که از پایان مهرماه 96 آغاز شد، تا اردیبهشت‌ماه 97 تمامی برندهای گوشی هوشمند را به زیر چتر خود برد. حالا شرایط آماده است تا طرح رجیستری تلفن همراه وارد مرحله دوم اجرای خود شود.

حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی طرح رجیستری تلفن همراه در خصوص طرح رجیستری گفته بود که مرحله دوم این طرح مخصوص به سایر تجهیزات سیم کارت خور است. به گفته دهقانی نیا در حال حاضر کارهای فنی رجیستری تبلت آغاز شده است و بستر اجرای آن هم آماده است.

دهقانی نیا در ادامه با اشاره به اجرای موفق مرحله اول طرح رجیستری، در مورد مرحله دوم اجرای طرح رجیستری گفت:

در این مرحله قصد بر این است که تمامی تبلت‌های وارداتی به کشور که به سیم کارت مجهز هستند باید در سامانه ثبت و شناسایی رجیستری به ثبت برسند.

سخنگوی طرح رجیستری اما پیش شرط اجرای مرحله دوم طرح رجیستری را رفع مشکل تأمین ارز واردات و تعیین تکلیف ارزهای تخصیص داده شده به واردکنندگان گوشی موبایل اعلام کرد. وی در این خصوص چنین توضیح داد:

در صورتی که مشکل تأمین ارز واردات و تکلیف ارزهای تخصیص داده شده به واردکنندگان گوشی موبایل مشخص شود، طرح رجیستری تبلت را زیر بار می‌بریم.

در آخر دهقانی نیا، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود:

ما منتظر هستیم مشکل پیش آمده در بازار گوشی تلفن همراه حل شود و در غیر این صورت امکان تعمیم طرح رجیستری برای تبلت وجود ندارد؛ چرا که واردکنندگان تبلت نیز همین واردکنندگان موبایل هستند و دولت باید تکلیف آن‌ها را برای دادن ارز دولتی مشخص کند.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید

 

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • ehsan
    2018-08-21 10:44:55

    به داد مردم برسید ریجستری درست خوبه ولی متاسفانه ازش استفاده نمیکنید گوشی های که با دلار 4200 وارد شدند رو شناسایی کنید و قطع کنید تا به قیمت واقعی بفروش بروند گوشی و کامپیوتر واقعا شورش رو در اوردن اینقدر گرون شدن که قدرت خرید اصلا دیگر امکان ندارد

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید