وزیر ارتباطات: باید «اژدهای 7 سر فساد» را به مسلخ برد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 4 شهریور 97 ساعت: 10:00:00

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر جسور، جوان و مردمی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدت‌هاست که بر مسئله شفاف سازی در دولت تاکید دارد. به اعتقاد وی دولت الکترونیک همان راهی است که می‌تواند با شفاف سازی، از فساد جلوگیری کند.

آذری جهرمی همواره شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر و اینستاگرام را پلی برای برقراری ارتباط با مردم و آگاه سازی آن‌ها و شنیدن سخنان آن‌ها قرار داده است. حالا وزیر ارتباطات در چندین توییت پشت سر هم، بار دیگر مسئله دولت الکترونیک، مبارزه با فساد و گزارش به مردم را مطرح کرده است. وی در اولین توییت خود، موضوع شفاف سازی و مبارزه با فساد را مطرح کرده و چنین نوشت:

باید اژدهای 7 سر فساد را با همه 1300 امضای طلایی‌اش، به مسلخ برد. در کنار برخورد با مُفسد، اين تنها راه باقی مانده برای اصلاح فرآیندهای فسادزاست؛ انباشت پرونده در دستگاه قضا و انتظار برخورد سخت، بعنوان تنها راه مبارزه با فساد، نه منطقی است و نه نتیجه مطلوب خواهد داشت.

 

وی توییت بعدی خود را با هشتگ #گزارش_به_مردم ارسال کرد. خواسته وزیر ارتباطات در این توییت فرصتی از سمت صدا و سیماست تا بحث دولت الکترونیک برای مردم توضیح داده شود. وی در این توییت چنین نوشت:

‏آماده‌ام؛ اگر سیمای ملی وقت کافی دهد، به تشریح این فرآیندهای مافیاپرور و امضاهای طلایی فسادزا پرداخته و برای مردم توضیح دهم، چگونه دولت الکترونیکی راهکاری برای جلوگیری از فساد است و چرا دولت الکترونیکی آن گونه که باید پیش نمی‌رود.

 

توییت آخر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تشریح معنای واقعی دولت الکترونیک می‌پردازد، روندی که خود قوز بالای قوز فسادها نمی‌شود:

دولت الکترونیکی هم معنا با مکانیزاسیون امورات داخلی سازمان‌ها یا ایجاد یک وب‌سایت اطلاع رسانی یا احداث مرکز داده و خرید تجهیزات گران قیمت سخت افزاری برای دستگاه‌ها که خود فسادی دیگر به حساب می‌آید نیست. اتصال فرآیندهای بین دستگاهی و امکان نظارت دستگاه‌ها بر یکدیگر مطلوب نظر است.

توییت‌های وزیر ارتباطات در مورد دولت الکترونیک و شفاف سازی

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع: توییتر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید