چراغ بیت کوین رو به خاموشی است، جستجوی کاربران در مورد بیت کوین به کمترین حد خود رسید

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 6 شهریور 97 ساعت: 15:00:00

ارز دیجیتال جنجالی بیت کوین در سال 2017 به یکی از مهم‌ترین موضوعات در سراسر دنیا تبدیل شده بود. افزایش شدید هر روزه این ارز دیجیتال، افراد زیادی را در سراسر دنیا بر آن داشت تا از بیت کوین پلی برای موفقیت و ثروتمند شدن بسازند.

در یک سال گذشته موضوع قیمت بیت کوین به اندازه‌ای در بین مردم اهمیت پیدا کرده بود که بارها و بارها این واژه با زبان‌های مختلف در گوگل سرچ شده بود. حالا به نظر می‌رسد که ورق برگشته است و چراغ محبوبیت بیت کوین در همه نقاط دنیا رو به خاموشی می‌رود.

 

گوگل ترندز سقوط جستجوی عبارت قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد

گوگل ترندز، ابزار رایگان و قدرتمند گوگل برای معرفی عباراتی است که در هر زمینه‌ای در گوگل سرچ می‌شوند. حالا گوگل ترندز نشان می‌دهد که میزان جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» (bitcoin price) سقوط شدیدی را تجربه کرده است تا جایی که در حال حاضر میزان جستجوی این عبارت در مدت زمان سه سال گذشته به کمترین حد خود رسیده است.

میزان جستجوی عبارت bitcoin price از سال 2015 تا کنون

میزان جستجوی عبارت bitcoin price از سال 2015 تا کنون

 

بگذارید این نمودار را کمی دقیق‌تر بررسی کنیم. نمودار جستجوی عبارت قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2015 تا اوایل سال 2017 تقریباً ثابت بوده است اما از ماه آوریل 2017 این نمودار رشد ملایمی را تجربه کرد. در ماه می و هم‌زمان با رشد شدید قیمت این ارز دیجیتال جستجوی این عبارت به شدت رشد کرد.

این روند مجدد از دسامبر رو به کاهش گذاشت و همچنان تا سال 2018 هم ادامه یافت و در حال حاضر این روند هنوز هم در حال سقوط است.

در حال حاضر جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» تنها 7 درصد از کل جستجوهای گوگل را شامل می‌شود که در یک سال گذشته کمترین به میزان خود رسیده است. به اعتقاد کارشناسان با ادامه روند فعلی و افزایش نیافتن قیمت بیت کوین، میزان جستجوی این عبارت احتمالاً به 2 درصد خواهد رسید.

جالب اینجاست که روند جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» در ایران هم دقیقاً مانند سایر نقاط جهان بوده است.

نمودار جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در ایران در گوگل ترندز

نمودار جستجوی عبارت قیمت بیت کوین در ایران در گوگل ترندز

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع: ccn

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • سهیل رضوی
  2018-09-04 01:32:12

  بله درسته کاملا حق با شما هست چراغ بیت کوین روبه خاموشی و ارزش ریال هرروز افزایش پیدا میکنه در ضمن باید یادآوری کنم که بنز و هیوندای نمیتونن استاندارد های ایران خودرو را پاس کنند و به کل تکنولوژی بلاک چین چیز پوچی هستشآقای محترم به جای گوگل ترند میتونی حجم بازار بیت کوین رو نگاه کنی که هر روز بیشتر و بیشتر میشهبا تشکراه

  پاسخ دادن
 • نوید
  2018-08-29 13:56:43

  کاملا درست میگی دوست من آقا سعید. الان همه مستقیم از تو صرافی ها از اپلیکیشن ها قیمت و اخبار روز رو دنبال میکنند دیگه نمیرن تو گوگل سرچ کنندکه ترند بشه! اون زمان مردم بیت کوین نمی دونستند چیه میرفتن سرچ میکردن و نمودارش میرفت بالا ترند میشد الان همه میشناسن خب.و در ضمن سایت مجله forbes یه مقاله گذاشته دقیقا خلافه این پسته شما !Google Trends Shows Interest In Bitcoin - ForbesAug 2, 2018

  پاسخ دادن
 • سعید
  2018-08-29 03:04:27

  چه ربطی داره به کاهش محبوبیت عزیزممن خودم بشخصه از اپلیکیشن استفاده میکنم تا قیمتا هر روز دستم باشهاین پستت مثل اینه که از یه نفر بد ببینی، بعد همه رو محکوم کنینکن برادر من، خودت ضایع میشی

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید