تعداد دامنه‌های اینترنتی ایرانی میلیونی شد

تعداد دامنه‌های اینترنتی ایرانی میلیونی شد

تعداد دامنه‌های اینترنتی ایرانی بالاخره میلیونی شد و به عدد یک میلیون 11 هزار تا دامنه رسید.

اینترنت و وب سایت‌های اینترنتی و تولید محتوای فارسی در ایران در حال رشد است. این مسئله از رشد تعداد دامنه‌های ثبت شده و فعال اینترنتی در ایران مشخص است.

تا پایان سال 96 حدود 967 هزار و 989 دامنه ایرانی به رسیده بوده است این در حالی است که حالا که در ماه نهم سال 97 هستیم، تعداد دامنه‌های ثبت شده ایرانی به یک میلیون و 11 هزار و 14 دامنه رسیده است. به عبارتی در مدت 9 ماه گذشته بیش از 50 هزار دامنه جدید اینترنتی به ثبت رسیده است.

آمارهای جدید نشان می‌دهد که پسوند دامنه ir بیشترین دامنه ثبت شده را دارد و پسوند net.ir کمترین میزان را شامل می‌شود. تعداد دامنه‌های ثبت شده به تفکیک پسوند به عبارت زیر هستند:

 

پسوند دامنه تعداد دامنه
ir. یک میلیون و 2 هزار و 436 دامنه
co.ir  3 هزار و 980 دامنه
ac.ir هزار و 362 دامنه
id.ir 494 دامنه
org.ir 305 دامنه
sch.ir 274 دامنه
net.ir 33 دامنه

 

گفته می‌شود که از نظر تعداد دامنه اینترنتی فعال، ایران بزرگ‌ترین کشور در منطقه است. همچنین کشورهایی مانند مالزی، ترکیه، فنلاند و... را هم پشت سر گذاشته است. به گزارش مهر ایران با رشد سالانه 45 درصدی، در بین چهار کشور برتر از نظر رشد دامنه اینترنتی است.

 

اخبار مرتبط:

قیف حمایتی از پیام رسان‌های بومی کوچک‌تر شد

فیلترینگ بزرگ‌ترین خودتحریمی است

طرح جدید مجلس: مجازات حبس برای ایجاد کانال یا گروه بدون مجوز در پیام‌ رسان‌ها

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

منبع خبر: مهر

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر