کوین هایو؛ محبوب‌ترین کد دزدی ارز دیجیتال برای هکرها، به کارش پایان می‌دهد

   
نام نویسنده:
 جمعه 10 اسفند 97 ساعت: 15:00:00

ارزهای دیجیتال مدتی است که از تب و تاب و دوران طلایی‍‌شان در سال 2017 و 2018 افتاده‌اند و شاهد کاهش ارزش آن‌ها هستیم. به دلیل همین شرایط توسعه‌دهندگان ارزکاو کوین هایو که ارز دیجیتال مونرو را استخراج می‌کند، تصمیم گرفته‌اند تا از هفته آینده آن را تعطیل کنند.

نام کوین هایو (Coinhive) را احتمالا بیشتر از هر جای دیگری در مورد دزدی ارز دیجیتال شنیده‌اید. این سرویس که از سال 2017 به صورت قانونی به عنوان یک سرویس ارزکاو فعالیت کرده، به مدیران وب سایت‌ها اجازه می‌دهد تا به جای نمایش تبلیغات در گوشه و کنار وب سایت، طی مدت زمانی که کاربر در وب سایت آن‌هاست، ارز دیجیتال مونرو استخراج کنند.

از آنجایی که کاربران از فعالیت این سرویس ارزکاو راضی نبودند، کوین هایو نتوانست به صورت قانونی به فعالیتش ادامه شود. با این وجود به ابزاری دوست‌داشتنی برای هکرها تبدیل شد تا به سادگی بتوانند به دزدی ارز دیجیتال (CryptoJacking) بپردازند. هکرها کدهای Coinhive را روی وب سایت‌ها، اپلیکیشن‌های اندرویدی و حتی وب سایت‌های دولتی و دانشگاهی قرار می‌دادند. نمونه ایرانی آن وجود کدها روی وب سایت‌های معروفی داخلی، وب سایت پلیس راهور، وب سایت دانشگاه شیراز و وب سایت دانشگاه آزاد شرق تهران است. در این وب سایت‌ها دقیقا شاهد قرار گرفتن کد دزدی ارز دیجیتال Coinhive بودیم.

حالا و در شرایطی که مونور در حدود یک سال گذشته، تقریبا 85 درصد ارزش خود را از دست داده است، در کنار کاهش مبادلات، توسعه‌دهندگان کوین هایو تصمیم گرفته‌اند که از 8 مارس یعنی 17 اسفندماه، این سرویس را خاتمه دهند.

 

اخبار مرتبط:

پای دزدی ارز دیجیتال (cryptojacking) به وب سایت‌های دانشگاهی باز شد

چگونه جلو دزدی ارز دیجیتال از طریق سیستم خود را بگیریم

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.  

منبع: techspot

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید