آیا واردات آیفون به ایران ممنوع می‌شود؟

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 14 اسفند 97 ساعت: 18:00:00

چند روزی است که برنامه‌های ایرانی روی سیستم عامل iOS با مشکل مواجه شده‌اند، مشکلی که باعث شده کاربران ایرانی به برنامه‌های پرکاربرد و پرطرفدارشان دسترسی نداشته باشند. حالا و با وجود این مشکل، عملاً استفاده از آیفون در کشور با یک مشکل اساسی رو به روست. همین مسئله باعث شده تا موضوع ممنوعیت واردات آیفون به کشور مطرح شده است.

 

آیا واردات آیفون به ایران ممنوع می‌شود

 

ابراهیم درستی: مسئول این کار نیستم

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و موبایل، درباره این مسئله چنین اظهارنظری کرده است:

ما و حاکمیت هیچ بهایی برای کسانی که بخواهند به هر نحوی مخل بازار کشورمان باشند، نخواهد داد. این یک واقعیت است که اگر بخشی از امکانات یک کالا از آن گرفته شود، حتماً این اقدام در جای دیگری همچون «میزان خرید مردم» و یا حتی «در ثبت سفارش آن» (ورود آن به کشور) تأثیرگذار خواهد بود.

درستی درباره ممنوعیت واردات آیفون به داخل کشور توضیح داده که مسئول تصمیم‌گیری درباره ثبت سفارش این کالا نیست اما در ادامه توضیح داده که اگر این محصول خدمات اولیه و کیفیت لازم را نداشته باشد، حتماً فکری به حال این موضوع خواهد شد.

 

خوراکیان: باید واردات گوشی‌های آیفون را ممنوع می‌کردیم

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی، خوراکیان هم درباره همین مسئله اختلال در دسترسی کاربران ایرانی به برنامه‌های ایرانی در iOS و ممنوعیت واردات آیفون به کشور اظهارنظر کرده است. به گفته خوراکیان موضوع یک تحریم بوده که درواقع ظلم به منافع مردم و کاربران است، این در حالی است که نرم‌افزارهایی که از دسترس خارج شده‌اند، ربطی به بحث تحریم‌ها ندارند. خوراکیان حتی توضیح داده که پیشبینی این موضوع را کرده بوده و به صورت مکتوب به وزارت صمت هم این موضوع اطلاع داده شده بود.

خوراکیان در ادامه صحبت‌هایش به صورت جدی اعلام کرده که باید از 6 ماه پیش فکری به حال محدودیت‌های اپل می‌شد و باید واردات گوشی‌های آیفون را ممنوع می‌کردیم.

به گفته خوراکیان این چیزها مسئولیت حاکمیت است زیرا نمی‌توانیم از عموم مردم انتظار داشته باشیم که از چند ماه پیش تشخیص بدهند در آینده چه اتفاقی می‌افتد و گوشی خود را عوض کنند. به اعتقاد وی باید اپل ممنوع می‌شد و رجیستری نمی‌شد.
 

نظر شما چیست؟

گوشی‌های آیفون حالا در ایران با قیمت نجومی بیش از 21 میلیون تومان (برای آیفون XS Max که جدیدترین پرچم‌دار این کمپانی است) به فروش می‌رسند. به نظر شما پرداخت چنین هزینه‌ای آن هم برای گوشی‌هایی که از خدمات و برنامه‌های داخلی پشتیبانی نمی‌کنند عاقلانه است؟ نظر شما چیست؟

 

در ایران چه می‌گذرد:

سامانه گمرک برای ثبت گوشی‌های مسافری مجدداً باز شد

خبر خوب وزیر ارتباط: از هفته آینده همه ایران سرای شماست

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع: تسنیم و تابناک

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید