کم فروشی 5 تا 8 درصدی اپراتورهای اینترنت ثابت مشخص شد

کم فروشی 5 تا 8 درصدی اپراتورهای اینترنت ثابت مشخص شد

کم فروشی 5 تا 8 درصدی اپراتورهای اینترنت ثابت مشخص شد.

صبح امروز، 16 اردیبهشت ماه بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتری از کم فروشی 8 درصدی برخی اپراتورهای اینترنت ثابت در برخی استان‌ها خبر داد. به دنبال این توییت، کاربرانی که از شرایط ناراضی بودند هم فرصت را غنیمت شمرده و انتقادات زیادی را درباره نحوه عملکرد این شرکت‌ها مطرح کردند.

 

بعد از این توییتِ آذری جهرمی درباره کم فروشی اپراتورهای اینترنت ثابت، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح جوشقانی، هم در این باره آماری را منتشر کرد و حتی شرکت‌هایی که کم فروشی داشته‌اند را هم به تفکیک استان نام برد:

بررسی‌های رگولاتوری درباره کم‌فروشی اینترنت نشان می‌دهد در حوزه ارتباطات ثابت بین 5 تا 8 درصد اختلاف و مغایرت در ارائه حجم بسته‌های اینترنتی درخواستی مشترکان وجود دارد.

 

کدام شرکت‌های اینترنتی کم فروشی حجم داشته‌اند؟

به گفته فلاح جوشقانی همه شرکت‌ها حداقل 5 درصد کم فروشی در ارائه بسته‌ها را داشته‌اند اما تخلف تعدادی اپراتور دیگر به 8 درصد می‌رسد که به صورت زیر هستند:

  • شرکت مخابرات ایران در استان خراسان شمالی
  • شرکت داده گستر عصر نوین (های وب) در استان فارس
  • شرکت پارس آنلاین در استان‌های فارس، همدان، کردستان و کرمانشاه
  • شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در استان کهگیلویه و بویراحمد
  • شرکت فناوری ارتباطات شاتل در استان بوشهر
  • شرکت داده‌پردازی فن‌آوا در استان کهگیلویه و بویراحمد
  • شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در استان همدان

 

اپراتورهای اینترنت ثابت، مسائل فنی مانند سربار ارسال و افت خط را دلیل این کم فروشی اعلام کرده بودند اما رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده است که این مسائل به کاربر مربوط نمی‌شود. به همین دلیل اپراتورها ملزم شده‌اند تا کم فروشی اینترنت در بسته‌های قبلی که به کاربران فروخته‌اند را جبران کنند.

فلاح جوشقانی قول داده است که رگولاتوری به صورت دقیق بر این ماجرا نظارت داشته باشد اما از کاربران هم خواسته است تا در صورتی که با تخلفی مواجه شدند با سامانه 195 تماس بگیرد و یا با مراجعه به سایت www.195.cra.ir، شکایتشان را ثبت کنند.

 

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما هم متوجه کم فروشی‌ها شده‌اید؟

 

در ایران چه می‌گذرد:

اول خرداد ماه؛ رجیستری گوشی‌های مسافری لغو می‌شود​​​​​​​

استفاده از پیام رسان‌های خارجی منع شد؛ باید از سه پیام رسان برگزیده استفاده شود

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر