صادرات محصولات دانش بنیان به کشورهای اروپایی و امریکایی

   
نام نویسنده:
 جمعه 21 خرداد 95 ساعت: 11:53:39

مجید متقی طلب در خصوص صادرات هر چه بیشتر محصولات دانش بنیان به سایر کشورها به خبرنگار مهر گفت: برای تحقق این امر، ۲ اقدام را تحت عنوان تشکیل کنسرسیوم در پارک علم و فناوری گیلان و فن بازار ملی تشکیل داده ایم.

وی با اشاره به کنسرسیوم پارک علم و فناوری گیلان اظهار کرد: این کنسرسیوم برای صادرات محصولات دانش بنیان به کشورهای حاشیه خزر و سایر کشورها در این پارک تشکیل شده است.

متقی طلب با بیان اینکه  تا کنون محصولاتی توسط این کنسرسیوم به سایر کشورها صادر شده، گفت: عمده فعالیت این کنسرسیوم برای صادرات محصولات دانش بنیان بوده که هم اکنون هم در حال انجام است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به محصولات صادر شده اظهار کرد: تا کنون صادرات محصولاتی در حوزه آب و فاضلاب، بسته بندی محصولات و حوزه نرم افزاری مانند بازی به کشورهای حاشیه خزر، کشورهای اروپایی و امریکایی شده است و هنوز هم صادرات این محصولات به این کشورها ادامه دارد.

دبیر فن بازار ملی ایران اظهار کرد: از سوی دیگر، فن بازار ملی ایران تشکیل شده تا بستر مبادلات فناوری محصولات دانش بنیان ایجاد شود.

وی گفت: تسهیل مراحل راه اندازی و فعالیت شرکت های دانش بنیان اعم از اخذ پروانه و مجوز، امور واردات و صادرات، بیمه و رفع موانع استقرار آنها در شهرها، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه های اولویت دار کشور و حمایت از ایجاد مراکز ارائه خدمات پشتیبان «ایده تا بازار» از جمله اقدامات ملی مربوط به فن بازار است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید