گوگل ساخت اپلیکیشن اندروید را رایگان آموزش می‌دهد!

گوگل ساخت اپلیکیشن اندروید را رایگان آموزش می‌دهد!

به نقل از شبکه: آموزش یادگیری ساخت اپ‌های اندروید اصلا کار ساده و راحتی نیست؛ به خصوص اگر مبتدی باشید و تازه به فکر کدنویسی و ساخت برنامه افتاده باشید. تابه‌حال چند بار فایل‌های آموزشی دانلود کرده یا خریده‌اید به امید این‌که شاید این‌بار موفق شوید؟ چند بار تصمیم گرفته‌اید تا در دوره‌های آموزشی که در مؤسسات مختلف برگزار می‌شود ثبت‌نام کنید؟ اما به‌نظر می‌رسد گوگل راه‌حل مناسب‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

گوگل اصول پایه‌ای اندروید را در یک دوره به‌نام Nanodegree به مدت یک هفته و رایگان به علاقمندان کدنویسی و ساخت برنامه‌های اندروید آموزش می‌دهد. این دوره در Udacity و تحت‌نظر کارشناسان گوگل برگزار می‌شود و طرز ساخت اپ‌های ساده اندرویدی آموزش داده می‌شود. گوگل می‌گوید کسانی‌که تجربه یک خط کدنویسی را هم ندارند می‌توانند در این دوره شرکت کنند. این دوره آنلاین ثبت‌نام کنندگان را تا جایی از Android Studio پیش می‌برد که با اتمام آن تعداد زیادی برنامه در کارنامه آن‌ها ثبت خواهد شد. شاید نباید از شرکت‌کنندگان این دوره انتظار داشت که اینستاگرام بعدی را بنویسند اما بی‌شک احساس آرامش بیشتری خواهند کرد.

علاقمندانی که در کار خود پیشرفت ببینند می‌توانند از مربی‌های حرفه‌ای؛ مشاوره کاری و مواردی دیگر از این قبیل استفاده کنند البته مشخص است که باید برای آن‌ها پول پرداخت کنند حتی گوگل آن‌‌ها را تشویق به شرکت در دوره پیشرفته و گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه می‌کند. کسانی‌که جزء ۵۰ نفر اول این دوره قرار بگیرند و کلاس‌های آموزشی را با موفقیت پشت سربگذارند می‌توانند از بورسیه گوگل برای دوره mini-degree استفاده کنند.

گوگل با این برنامه به‌دنبال تقویت سیستم‌عامل اندروید و ایجاد تحولی عظیم در آن است. خیلی از سازندگان سیستم‌های عامل با آغوشی باز ابزارهای لازم برای شروع را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهند اما شاید فقط کمپانی بزرگی مانند گوگل باشد که به افراد کاملا خام و بی‌تجربه نحوه کار با این ابزار را آموزش دهد.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر