شیشه شیری که متخصص تغذیه نوزاد است!

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 14 تیر 95 ساعت: 17:30:00

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی دانشگاه HKUST هنگ‌کنگ، این اختراع یک کنترل کننده هوشمند رژیم غذایی نوزادان است که اطلاعات میزان تغذیه آنها را اندازه گیری کرده و الگوهای غذایی نوزادان را بصورت تحلیل برای والدین فراهم می­‌کند. یک وسیله حلقوی شکل در انتهای شیشه شیر تعبیه شده و با استفاده از بلوتوث به گوشی هوشمند متصل می­‌شود و برای تحلیل اطلاعات از حافظه مجازی "کلاود" استفاده می­‌کند.

این وسیله هوشمند بصورت خودکار نمودارها و الگوهای مصرف شیر نوزاد را ترسیم و به وسیله بلوتوث به والدین ارسال می­‌کند.

والدین، پزشکان و متخصصان تغذیه می­‌توانند با این اطلاعات روند رشد نوزادان نسبت به سن، وزن و قد آنها را مشاهده و بررسی و حتی با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت مقایسه کنند.

اطلاعات دریافتی تعیین می­‌کند که نوزاد، کمبود وزن یا اضافه وزن دارد، زیاد غذا می­‌خورد یا کم­ غذا است و به والدین کمک می­‌کند تا فرمول غذایی مناسب کودکشان را انتخاب کنند.

سیستم مشورت دهنده این محصول نیز متناسب با عادات غذایی شخصی و الگوی رشد، میزان تغذیه روزانه نوزاد را توصیه می­‌کند و به والدین کودک، پرستار بچه و پزشکان کمک می­‌کند تا با دریافت این اطلاعات تصمیم بگیرند که چه موقع و با استفاده از کدام فرمول تغذیه ای به بچه شیر بدهند.

هدف بعدی این تیم تحقیقاتی ارتقای طراحی این محصول و ارائه اندازه های مختلف آن برای هماهنگی با شیشه شیرهای مختلف است. کمتر کردن وزن این محصول که تا سال آینده به بازار می­‌آید از دیگر اهداف آنهاست.

این تیم تحقیقاتی جایزه اول رقابت‌های طراحی محصولات بهداشتی سال 2015 دانشگاه هنگ‌کنگ را دریافت کرده است

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید