موزیلا فایرفاکس 2017 به طور پیش فرض فاقد Adobe Flash خواهد بود !

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 31 تیر 95 ساعت: 23:05:50

بنجامین اسمدبرگ ، مدیر بخش مهندسی موزیلا ، در قالب یک پست اینترنتی اعلام کرد که در سال 2017 مرورگر موزیلا کاربران را مجبور می کند تا برای دیدن کلیپ های ویدئویی و دیگر مطالب پشتیبانی کننده فلش روی آیکون مرتبط با نرم افزار فلش کلیک کنند . این امر یعنی مطالب پشتیبانی کننده نرم افزار فلش به طور پیش فرض نمایش داده نمی شوند تا زمانی که کاربر روی یک آیکون یا لینک که عبارت " Activate Adobe Flash " را در خود دارد ، کلیک کنند . کاربران در حال حاضر نیز می توانند این قابلیت را با فعال کردن آپشن " Ask to activate " در مرورگر فایرفاکس فعال کنند اگرچه که در سال آینده این تغییر به صورت پیش فرض در اختیار کاربران خواهد بود .

مدت زیادی است که آدوب فلش نقش یک ویژگی ضروری را برای طراحان وب در اجرای بازی ها ، کلیپ های ویدئویی و پخش مطالب رسانه ای از طریق مرورگرهای وب اجرا می کند با وجود این پلاگ این فلش ، که روی مرورگر نصب می شود ، به دلیل داشتن چاله های امنیتی زیاد و مشکلات عملکرد ، تا حد زیادی مورد نفرت کاربران قرار گرفته است ؛ در هر حال نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که صنعت وب سازی به سمت HTML5 روی آورده است ، اگرچه که این گرایش هم اکنون سرعت آهسته ای دارد .

فایرفاکس به طراحان وبی که از نرم افزارهای سیلورلایت ( Silverlight ) مایکروسافت و یا فلش به منظور پخش مطالب ویدئویی استفاده می کنند ، توصیه کرده است که هرچه زودتر به HTML5 روی آورند . اسمدبرگ گفته است که فایرفاکس در آینده نزدیک برای پخش فایل های ویدئویی رمزگذاری شده به جای پلاگ این فلش از آدوب پرایم تایم ( Adobe Primetime ) و یا گوگل واید وین ( Google Widevine ) استفاده می کند . 

سازنده فایرفاکس برای جایگزین سازی فلش تا سال آینده صبر نمی کند !

موزیلا از ماه آینده برخی از مطالب پشتیبانی کننده نرم افزار فلش را که تاثیری در بهبود تجربه کاربر در وب گردی ندارند ، بلاک می کند ؛ البته بعد از انجام این کار مرورگر این سازنده همچنان مطالبی را که با نرم افزار دیگری به جز فلش اجرا نمی شوند ، پخش می کند . موزیلا انتظار دارد که این حرکت بهبود عملکرد باتری دستگاه ، ارتقاء امنیت ، بارگذاری سریع تر مطالب وب سایت و پاسخ دهی بهتر مرورگر را به دنبال داشته باشد . اسمدبرگ علاوه بر این گفته است که موزیلا در نظر دارد برخی از مطالب پشتیبانی کننده فلش را که توسط کاربر دیده نمی شوند ، بلاک کند تا از این طریق تجربه وب گردی بهتری را در اختیار کاربر بگذارد .

وی می گوید : " به عنوان راهی متداول در اندازه گیری میزان تبلیغات اینترنتی ، از اواخر امسال اعمال سیاست ممنوعیت استفاده از فلش به گونه ای گسترده تر پیاده می گردد . این امر بهبود عملکرد مرورگر فایرفاکس و ارتقاء راندمان باتری دستگاه کاربر را به دنبال خواهد داشت . "

منبع: cnet

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید