مصاحبه خبری با شرکت فراهوش در نمایشگاه الکامپ شیراز

   
نام نویسنده:
 جمعه 8 مرداد 95 ساعت: 22:15:00

مصاحبه با  شرکت فراهوش

در حاشیه نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر، با آقای مهندس بوشهری، مدیر شرکت فراهوش به گفتگو نشستیم.

س: آقای مهندس، لطفا فعالیت های خود را در زمینه ارائه سرویس های اینترنت شرح دهید.

همانطور که اطلاع دارید شرکت فراهوش، سرویس ADSL  ارائه نمی دهد و به صورت تخصصی در زمینه سرویس های وایرلس فعالیت می کند. این شرکت در سال 1386، اولین شرکتی بود که مجوز ISTP را دریافت کرد. طبق مصوبه 206 و 211، کلیه شرکت های ISTP، voip و ... تا پایان سال 1395 اجازه فعالیت ندارند و بعد از آن دو شرکت FCP و ServCO مجوز برای ارائه سرویس را خواهند داشت. این دو شرکت کلیه خدمات ثابت را ارائه می دهند که در این صورت مخابرات نیز از حالت انحصاری خارج می شود.

شرکت فراهوش در سال گذشته موفق شد مجوز servco را دریافت کند که جزو 13 شرکت مجوزدار و نیز اولین شرکت در جنوب ایران می باشد.

س: در صورت امکان، بین شبکه های ADSL، وایرلس و شبکه های موبایلی مانند 4G و 3G مقایسه­ای داشته باشید.

شبکه های Acces به صورت کلی به سه دسته موبایل، ADSL و شبکه وایرلس تقسیم می شوند. سرویس ADSL در پایین ترین سطح قرار دارند، پس از آن شبکه wifi و سپس شبکه های موبایلی مانند 3G و 4G.  سرویس های ADSL هزینه پایین تری نسبت به دیگر سرویس ها دارد ولی کم کم از رده خارج خواهد شد. سرویس های LTE (سرویس های موبایلی)  نیز پوشش دهی کامل انجام نمی دهند و نیز دارای قیمت بالایی هستند. در واقع در این شبکه ها تا زمانی که ازدحام وجود ندارد، به خوبی عمل می کنند ولی در صورت شلوغی و ازدحام، با کاهش سرعت مواجه خواهید شد.

شرکت فراهوش برای رقابت با شبکه LTE چه برنامه ای دارد؟

ما از دو نظر با این سرویس ها رقابت می کنیم. یکی از نظر قیمت و هزینه و دیگری امکانات. سرویس LTE در صورتی که بخواهد امکانات خوبی ارائه دهد، هزینه بالایی را متوجه کاربر خواهد کرد.

آینده اینترنت کشور را چگونه می بینید؟

تعرفه های جدید که در اخیرا در کشور اجرا شده است، قیمت سرویس ها را کاهش داده و کیفیت آنها را بهتر خواهد کرد. کشور ما تابحال مصرف کننده اینترنت بوده است ولی اخیرا حرکت هایی صورت گرفته که می توان در بحث محتوا هم وارد شد و به عنوان یک تولید کننده عمل کنیم که طبعا سرمایه گذاری هایی صورت می گیرد و درآمد حاصل می شود که در این صورت کیفیت سرویس ها و امکانات اینترنت نیز افزایش خواهد یافت.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • محمد سلاحی
    2016-07-30 23:10:03

    سلاممتاسفانه شرکتهای فراهوش و گرین گلاب تعرفه های الزامی سازمان مقررات رادیویی را رعایت ننموده و تعرفه های اینترنت وایرلس خود را با ضوابط جدید وفق نداده اند و هنوز با تعرفه های قبلی به مشتریان خدمات می دهند نه از اینترنت پر سرعت خبری است و نه . . . فقط شعار

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید