واکنش جالب کاربران گوشی های اندروید در هنگام رونمایی از یک آیفون جدید !

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
همه می دانند که چگونه یک آیفون جدید باعث می شود که کاربران گوشی های قدیمی آیفون برای ارتقاء دادن دستگاه های خود به اپ استور حمله ور شوند ؛ حال سوال این است که کاربران سیستم عامل اندروید در هنگام رونمایی از یک آیفون جدید چه واکنشی را از خود نشان دادند !

در طول چند ساعت گذشته کاربران گوشی هایسرورهایرا از درخواست های خود اشباع کرده اند تا که این سازنده بزرگ قبول کند که در ازای دریافت چند صد دلار از این کاربران گوشی های قدیمیآن ها را باجدید تعویض کند ، سوالی که باید پرسیده شود این است که کاربراندر مقابل این رونمایی چه واکنشی را از خود نشان داده اند ؟

در مورد وضعیتی که چند ساعت پیش حاکم بوده هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است اما گزارشی که در همین زمینه سال پیش توسط مرکزی به نام اریکسون موبیلیتی ( Ericsson Mobility ) منتشر شد ، به خوبی همه چیز را شرح می دهد . این گزارش واکنش کاربران گوشی هایورا در سال پیش در طول چند هفته قبل و بعد از برگزاری رویداد رونماییازجدیدش ، در مقایسه با سایر اوقات سال با یکدیگر قیاس می کند .

تصویر زیر وضعیت بازی را قبل از رونمایی از یکجدید نشان می دهد :

اگر که کاربرانرا به دلیل متفاوت بودن خط مشیو ماهیت گوشی هایش در نظر نگیریم ، در شکل فوق می بینیم که 1.7 درصد کاربران سیستم عاملدر هنگام رونمایی ازجدید گوشی های خود را بهینه سازی کرده اند در حالی که این میزان برای کاربران طرفدار1.1 درصد بوده است . 

نکته دیگری که در تصویر فوق نشان داده شده این است که در حدود 0.4 درصد کاربران از سیستم عامل iOS به سمتو در حدود 0.3 درصد کاربران از سیستم عاملبه سمت iOS تغییر گرایش داده اند .

حال این وضعیت را با آنچه که بعد از رونمایی از یک آیفون جدید رخ داده است ، مقایسه می کنیم :

اریکسون موبیلیتی سال گذشته در رابطه با این موضوع در گزارش خود شرح داده بود که بهینه سازی باز هم توسط کاربرانو iOS صورت گرفته است اما با این تفاوت که مقدار این بهینه سازی برای گوشی های1.8 درصد ولی برای کاربران4.5 درصد بوده است .

نکته جالب تر تغییر گرایشی می باشد که در اثر ورودجدید رخ داده است ؛ به این ترتیب که این تغییر گرایش از طرف سیستم عاملبه طرف پلت فرم( 0.6 درصد ) دو برابر میزانی بوده است که کاربران از طرف سیستم عامل iOS به طرف پلت فرم( 0.3 درصد ) داشته اند . 

با توجه به آمار فوق می توان گفت که یک تعادل نسبی به طور کلی در طول یک سال عادی به وجود می آید به این نحو که اگرچه که در طول مدت یک سال سیستم عاملنظر کاربران ناراضی iOS را به سمت خود جلب می کند ، در هنگام رونمایی از یکجدید ورق بر می گردد و نه تنها طرفدارانبلکه طرفداران سیستم عاملهم به سمت محصول جدیدتغییر گرایش می دهند . 

منبع: zdnet

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید