چرا بهتر است از خرید آیفون 7 صرف نظر کنید و منتظر آیفون 8 بمانید؟

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
این روزها بازار آیفون 7 حسابی گرم است و همه جا نام آن را می شنویم. اما آیا ارزشش را دارد که این گوشی جدید آیفون را بخریم یا بهتر است منتظر مدل های بعدی بمانیم؟

شاید پول زیادی دارید و حتما می خواهید جدیدترین چیزها را داشته باشید. شاید6 یا 5 اس شما هنوز خیلی خوب کار می کند اما شما دوست دارید7 را امتحان کنید. اما شاید بهتر باشد که کمی صبر کنید و8 بخرید. 

سال 201710 ساله می شود و شایعات حاکی از آن است کهبرنامه ی خیلی خاصی برای جشن ده سالگی گوشی های هوشمند خود دارد.7 تفاوت زیادی با نمونه های قبلی ندارد، اما به نظر می رسد که محصولی جدید و کاملا خاص در راه است. 

درباره ی8 چه می دانیم؟ 
رسما هیچ چیز! از این که نا امیدتان می کنیم متاسفیم ولی تا وقتی کهرسما چیزی را تایید و یا رد نکند نمی توان هیچ یک از شایعات را باور کرد. تا ماه سپتامبر 2017 نمی دانیم که8 دقیقا چگونه خواهد بود. البته احتمالا مانند دیگر محصولاتچند ماه پیش از معرفی محصول چیزهایی درمورد آن می شنویم. 
رازداری یکی از تکنیک های بازاریابی است که سال هاست جواب داده است. حتی با این که چند ماه پیش از معرفی محصول قابلیت های جدید و تغییرات عمده لو می روند اما هنوز همهمه سعیش را می کند تا همه چیز مخفی باقی بماند.نیز مرکز توجه شایعات است و این شرکت به شدت تلاش می کند تا پیش از آن که این محصولات منتشر می شوند هیچ چیز در مورد آن لو نرود. 
شاید بتوان گفت بدترین چیز در مورد7 این است که از حالا می دانیم که8 نیز به بازار خواهد آمد. 
آیفون 7 خلاف قاعده ساخته شده است، چرا کهیک الگو را همیشه دنبال می کند که هر دو سال یک بار تغییرات عمده در سخت افزار خود ایجاد می کند. قبلا4 و به دنبال آن4 اس به بازار آمد، سپس5 پیش از5 اس، سپسبا طراحی جدید6، 6 اس و مدل های پلاس به بازار آمد و حال شاهد7 هستیم. 
این امر نشان می دهد که پس از7 باید منتظر تغییر سخت افزاری باشیم. البتهنیز مانند سایر شرکت ها بر اساس این که چه چیز بهتر است، چه چیز بهتر فروش می رود و چه تکنولوژی موجود است مدل های خود را ارتقا می دهد. اما چیزی که قطعی است این است که ما باید منتظر تغییرات بزرگ باشیم. 
بزرگ ترین شایعه در حال حاضر طراحی رادیکال مدل های بعدی است. به این معنی کهقصد دارد از آلومینیوم سبک وزنی که در6 به بعد استفاده کرده است دست بردارد و بدنه مدل های بعدی را تمام شیشه کند. این شایعه در ابتدا در ماه مارس و آوریل 2016 شروع شد که شنیده شد شرکت سازنده سخت افزار اپل، فاکس کان هم اکنون شروع به تولید دستگاه های تمام شیشه کرده است. 
یکی دیگر از حدس و گمان ها OLED لبه به لبه صفحه نمایش است که نشان می دهدقصد دارد دکمه خانه را برداشته و دوربین جلو و تاچ آی دی را درون صفحه قرار دهد. البته طبیعی است که این شرکت بخواهد از صفحات نمایشی OLED  استفاده کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی کند، اما همین منابع خبری اعلام کرده اند که صفحات نمایش OLED لبه به لبه فقط در" پرمیوم" استفاده خواهد شد. 
شارژ وایرلس چیزی است کهدر آن از رقبای خود جا مانده است، اما به نظر می رسد که در حال کار کردن روی این تکنولوژی برای سال 2017 می باشد. شنیده شده که این شرکت در حال کار کردن روی محدوده زیاد وایرلس است که باعث می شود دستگاه متکی به مجاورت فوری به پد یا آداپتور شارژر نباشد. 
همچنین خبرهایی از بیومتریک های پیشرفته شنیده می شود.با اپلیکیشن هلث، تاچ آی دی و ساعتقدمی رو به جلو گذاشته است. قابلیت هایی مانند تشخیص صورت و اسکن عنبیه برای حفظ امنیت و باز کردن قفل صفحه اضافه می شوند. 
دیگر قابلیت ها نیز قابل پیش بینی هستند، مانند پردازنده A11 بهتر، فضای ذخیره سازی مبتنی بر NAND سریع تر، ظرفیت بالاتر، و همچنین موتور لمسی جدید. 

 

چه زمانی7 بخریم؟
بهترین زمان خرید7 وقتی است که به گوشی نیاز دارید! اگر کمی صبر کنید می توانید جدیدترین قابلیت ها، سخت افزار قوی تر و همچنین حسرت دوستانتان را داشته باشید. چرا که با پولی که آن ها چند هفته زودتر پرداخت کرده اند می توانید گوشی خیلی بهتر و پیشرفته تری خریداری کنید. 
اما یک دستگاه جدید نمی تواند باعث شود که دستگاه های دیگر بی ارزش شوند. آیفونی که چند ماه آینده خریداری می کنید هیچ فرقی با آیفونی که روز اول منتشر می شود ندارد. 
بسیاری از ما فقط می خواهیم که جدیدترین مدل ها را داشته باشیم. این امر در مورد گوشی های هوشمند خیلی بیشتر خود را نشان می دهد. به این که از گوشی خود واقعا چه استفاده ای می کنید فکر کنید و این که یک دستگاه جدید چقدر تغییر در نیازهای شما ایجاد خواهد کرد. 
شما هنوز هم می توانید بازی هایی که دوست دارید انجام دهید و رویخود عکس بگذارید.نیز قابلیت های جدید خود مثل ( حالت شب) را به صورت رایگان به روز رسانی می کند. اگر یک6 اس دارید چیزهای زیادی در7 اضافه نشده اند که بخواهید گوشی خود را عوض کنید. اگر گوشی شما در وضعیت خوبی است و می توانید 12 ماه دیگر با آن سر کنید بهتر است که منتظر مدل بعدی بمانید. 
اما اگر گوشیتان خیلی آزارتان می دهد، برای مثال5 اس و یا مدلی قدیمی تر دارید حال زمانش رسیده که دست در جیب خود کنید و7 بخرید. علاوه بر قابلیت های جدید7 که به تازگی اعلام شده اند مانند مقاومت در برابر آب، دوربین بهتر و پردازنده A10 بهتر، باقی چیزها، از جمله 3D Touch، لایو فوتوز و دستیار صوتی " هس سیری" را در6 اس نیز دید. 

این که خرید و تصمیمات خود را بر اساس شایعات پایه گذاری کنید کاری کاملا اشتباه است و باید واقع بین باشید. اما به یاد داشته باشید که اگر بخواهید همه اش فکر کنید که به خاطر عجله کردن چه چیزهایی را از دست داده اید ضرر خواهید کرد. 

منبع: makeuseof

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید